Foto: Instagram (meganfox, chic.chicks.fashion)

Pokiaľ herec vyhrá kásting, ešte to neznamená, že má vyhraté všetko.

Filmový priemysel je veľmi kolísavá záležitosť. V skutočnosti, keď herec kasting vyhrá a dokonca podpíše zmluvu so štúdiom, ešte stále môže byť veľmi rýchlo vyhodený a prácu mu to nezabezpečuje. Výhodou však je, že väčšina hercov, aspoň tých hollywoodskych, má z čoho žiť aj bez úlohy navyše. 

Avšak pokiaľ sa pred kamerami dlho neukážu alebo sa nechajú nahovoriť na neúspešný projekt, môže to znamenať záverečné titulky pre ich kariéru. Títo herci však neodišli na základe vlastného uváženia, ale boli vyhodení producentmi.

Anne Hathaway

Vo filme Knocked Up z roku 2007 si hlavnú úlohu zahral Seth Rogen. Sekundovala mu Katherine Heigl, namiesto ktorej mala byť pôvodne vo filme Anne Hathaway. Nakoniec však bola z projektu odpísaná, pretože jej názory a názory režiséra sa líšili. Neskôr vysvetlila, že odmietla natočiť scénu s pôrodom, keďže sa sama ešte nestala matkou a nevedela, ako sa bude ohľadom toho cítiť.

Charlie Sheen

Sheen bol jedným z najlepšie platených seriálových hercov na svete. Keď bolo Dva a pol chlapa v najlepšom, televízia platila Charliemu 1,8 milióna dolárov za epizódu. Potom, čo niekoľkokrát narušil nakrúcanie, bol veľmi nepríjemný a odmietal sa vrátiť na odvykačku, producenti sa rozhodli, že je čas Sheena prepustiť. Urobili to v jedenásťstranovom liste adresovanom jeho právnikovi. Na záver uviedli, že: „(váš klient) preukázal na sebe deštruktívne správanie a celkom zjavne je vážne chorý.“ Charlieho v seriáli nahradil Ashton Kutcher.

Christian Bale

Pôvodne mal v Americkom Psychu obsadiť hlavnú úlohu Christian Bale, čo sa nakoniec aj stalo. Tesne pred začiatkom natáčania však bol Bale vyhodený, pretože prišla možnosť, že by úlohu mohol obsadiť DiCaprio. Bale sa jej však nechcel vzdať a tak začal intenzívne cvičiť. „Som Angličan, to znamená, že do posilňovne často nechodím. Chodil som tam však každý deň s myšlienkou, že tento film bude môj,“ povedal Bale. A tak sa aj stalo. Potom, čo svoje telo vypracoval, dostal úlohu naspäť.

Megan Fox

Megan Fox bola hviezdou a hlavným pútačom Transformerov vybuchujúceho režiséra Michaela Baya. Potom, čo sa však vyjadrila na jeho adresu, že na natáčaní sa správa ako Hitler a pracovať s ním je nočná mora, Bay sa postaral o to, aby s ním už pracovať nemusela. Poveril výkonného producenta, Stevena Spielberga tým, aby ju vyhodil a jej rolu nahradila Rosie Huntington-Whiteley.

Edward Norton

Norton sa ukázal ako hlavná postava v niekoľkých mimoriadne úspešných filmoch, a preto je to tvár, ktorú jednoducho chcete na plagáte svojho snímku. Rozdielny názor mal však prezident produkcie štúdia Marvel, Kevin Feige. Ten prehlásil, že Norton sa v ďalších pokračovaniach Avengerov ako Hulk neobjaví, pretože pre túto úlohu potrebujú herca, ktorý bude rovnako kreatívnym a tímovým hráčom ako zbytok obsadenia.

Ryan Gosling

Vo filme The Lovely Bones alebo Pevné Puto si mal úlohu otca zahrať práve Gosling. Z tohto nápadu však zišlo, pretože sa nepohodol s režisérom Peterom Jacksonom. Veril, že v úlohe otca by mal mať väčšiu váhu a tak, keď sa ukázal na natáčaní s tridsiatimi kilami navyše, Jackson ho vyhodil. Gosling sa s režisérom pred natáčaním o postave nerozprával a tak došlo k nedorozumeniu. „Zjavil som sa na natáčaní a zistil som, že som to zle pochopil. Veril som, že v úlohe otca by som mal mať aspoň 95 kilogramov, a tak som skončil tučný a nezamestnaný.

Chloe Grace Moretz

V animovanej rozprávke Bolt mala Chloe stvárniť majiteľku psa. Ako jedenásťročná nadabovala celý film. Štúdio Disney sa však na poslednú chvíľu rozhodlo, že hlavnej hrdinke prepožičia svoj hlas Miley Cyrus. Hlas Chloe si však ponechali pre mladšiu verziu postavy, a tak bola uvedená aj v záverečných titulkoch.

Sylvester Stallone

Zdá sa, že Sly prišiel v roku 1984 o veľmi veľkú príležitosť. Policajta z Beverly Hills, ktorého stvárnil nakoniec Eddie Murphy, si mal pôvodne zahrať on. Svoje obsadenie však sabotoval tým, že rolu si prepísal podľa svojho gusta a to sa znepáčilo štúdiu, ktoré sa ho v dôsledku toho rozhodlo nahradiť. Policajt z Beverly Hills však bol ohromným hitom a ide o najúspešnejší Murphyho film. Celosvetovo zarobil 234 miliónov dolárov a tak sa Stallone pripravil o skutočne významnú rolu.

Pozri aj: Ukážu vám, ako vyzerá vaše telo nespokojnými očami. Tieto filmy o anorexii vás dojmú, znepokoja, no najmä poučia

redbookmag.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )