foto: Wikimedia

Michal Blaško / / Série
S dobou sa menia aj ceny.

Keď sa pozrieme na svet pár rokov dozadu, ihneď si všimneme, že množstvo vecí sa neuveriteľne zmenilo. Po tom, čo sme u nás začali platiť eurom, mnohé veci, ako napríklad potraviny, ktoré používame dennodenne, väčšinou dosť zdraželi. Ako sa však svet začal prepájať a technologicky rásť, mnoho vecí, za ktoré sme niekedy vysolili obrovské peniaze, dnes stojí len pár eur. Prinášame ti pár porovnaní cien.

Letenky

Foto: Pixabay.com

Pamätáš si ešte tú dobu, kedy bolo cestovanie lietadlom neuveriteľne drahým špásom, ktorý si mohli dovoliť len skutočne bohatí ľudia? Dnes to už vôbec neplatí. Nízkonákladové letecké spoločnosti nám ponúkajú množstvo letov za ceny, o ktorých sa nám niekedy ani nesnívalo. Za 35 eur sa dokážeme dostať do najznámejších európskych destinácií vrátane Berlína, Londýna či na Balkán. Cestovanie nebolo nikdy lacnejšie a jednoduchšie.

Mobil

foto: Wikimedia

Tie časy, kedy stála slávna Nokia 3310 vyše 9 000 korún alebo Sony Ericsson T630 vyše 11 000 korún, sú dávno preč. Keď si to prerátame na eurá, nie je to až tak veľa v porovnaní s dnešnými mobilnými novinkami, no v tej dobe to bol neskutočný peniaz. V dnešnej dobe si dokážeš kúpiť mobil za 35 eur, ktorý ti poskytne farebný displej, MP3, fotoaparát a výdrž až 19 dní. Ak teda potrebuješ jednoduchý mobil bez zbytočných funkcií určený len na komunikáciu, nie je o čom premýšľať.

Hudba

foto: Wikimedia

Vráťme sa ešte k diskom. Koľko stoja originálne CD vašich obľúbených interpretov? Myslíme si, že sa zhodneme na tom, keď povieme, že menej ako 10 eur to nebude. Ak si teda nepotrpíš na originálny nosič s podpisom vášho obľúbenca (ktorý určite svoje čaro má), hudbu môžeš počúvať cez služby, ako napríklad Spotify, Deezer či Hudba Google Play. Za mesačné predplatné, ktoré väčšinou nestojí viac ako 6 eur, si môžeš vypočuť nespočetné množstvo interpretov, ich najnovšie počiny a vyhľadávať mnoho iných, ktorí by sa ti mohli zapáčiť. Na polrok máš teda za 35 eur možnosť počúvať všetkých svetových či domácich interpretov, nech sa nachádzaš kdekoľvek.

Vstupenka

foto: Wikimedia, Uprising

Chceš vidieť známych svetových interpretov, no keď si pozrieš ich koncerty v Európe, stoja niekoľko desiatok eur, a to ešte nepočítaš cestu tam a späť? Čo tak si kúpiť vstupenku napríklad na festival Uprising, ktorý sa koná v našom hlavnom meste. Ak si si kúpil lístok včas, zaplatil/a si za neho len 35 €. Túto možnosť budeš mať opäť v decembri.

Filmy

foto: Wikimedia, Netflix

Filmy. Osobitá kategória, ktorú sme v tomto článku nemohli vynechať. Pozrieť si nový film v kine je obrovský zážitok, no nie každý má na to možnosti, veď digitalizáciou sa zrušili mnohé kiná v menších mestách a za novinkami treba v mnohých prípadoch cestovať niekoľko kilometrov. Niekedy sme si mohli filmy kúpiť na VHS kazetách či DVD nosičoch alebo si ich požičať vo videopožičovni. Dnes je však doba niekde úplne inde a na pozeranie filmov či seriálov môžeme využiť mnohé služby, vrátane Netflixu, Film Google Play či HBO GO.

35 eur nenájde nikto z vás len tak na zemi a už vôbec ich vám nikto nedá len tak zadarmo. Nájsť ich však môžeš na internete, ako naposledy ja. ČSOB mi hodila na účet 35 eur, a to som nebol ani v banke. Ak si u nich otvoríš účet online, automaticky získaš 5 eur. Za prvú platbu kartou, nech je akákoľvek, dostaneš ďalších 15 eur a ak si k tomu nainštaluješ SmartBanking, na účte ti blikne ďalších 15 eur. Podľa mňa je top ponuka, ktorá sa v dnešnej dobe neodmieta.

K tomu ťa účet od ČSOB môže dostať až do Silicon Valley! Otvor si FUN účet a postni fotku na Instagram ako makáš. Je jedno, či sa cvakneš, ako zarezávaš v práci, na brigáde, alebo ako trénuješ vo fitku. Dôležité je, že na sebe pracuješ. K fotke pridaj hashtag #SENfrancisco a zaži 6 vymakaných dní v mekke technologických firiem. Ideš do toho s nami?

Found a perfect spot so why would I ruin it with a selfie? 🦂▫▪🇰🇿 . 📸: @veronika.fox.liskova . Wearing @toms

A post shared by Kristina Lorkova (@kristinalorkova) on

Článok vznikol v spolupráci s ČSOB
Komentovať (0)