Všimli ste si, že sa zvyčajne staráme viac o pleť, zladenie doplnkov či farieb oblečenia a vlasy zostávajú v úzadí? Účes možno nie, tomu...

Všimli ste si, že sa zvyčajne staráme viac o pleť, zladenie doplnkov či farieb oblečenia a vlasy zostávajú v úzadí? Účes možno nie, tomu dokážeme venovať nie krátke chvíle, ale staroslivosť možno zvykneme sem-tam trochu zanedbávať. A predsa si to tie naše vlasy nezaslúžia! Znášajú záťaž, prach, nečistoty, … Určite by sa vám mnohonásobne odvďačili, keby ste ich skúsili rozmaznávať nejakými domácimi šampónmi namiesto tých chemických, z ktorých je niekedy hotovou vedou vybrať ten správny. Ušetrí vám to nejaký ten groš a určite aj štipku času.

Šampón s medom a vajíčkom

domace sampony na vlasy (4)
myeasyrecipes.net

Na tento šampón budete potrebovať len 3 žĺtky a 3 lyžice medu. Premiešať, naniesť na navlhčené vlasy, zľahka vmasírovať a nechať pôsobiť a následne už len opláchnuť vlažnou vodou. Na záver si už len užívajte pocit ľahkých mäkkých vlasov ako z reklamy.

Avokádový šampón

domace sampony na vlasy (1)
authoritynutrition.com

Lebo avokádo nie je ideálne len na pomazánku, ale aj do vlasov. Rozmixujte zrelé avokádo s 1 PL (polievkovou lyžicou) jedlej sódy a kúskom vody. Použite ako šampón, opláchnite a užívajte si tú nádhernú čistotu a lesk.