foto: YouTube

Naďa Černá / / Film
Smutné a dramatické filmy patria medzi jedny z najobľúbenejších, na ktoré sa ľudia pozrú nielen vtedy, keď sa sami cítia zle, ale aj vtedy, keď majú dobrú náladu. Niektoré sú však omnoho smutnejšie a pozerá sa na ne ťažšie.

Pamätáte si film, ktorý ste videli a viete, že bol veľmi smutný? Možno sa dostal aj do tohto rebríčka 16 najsmutnejších filmov, aké boli nakrútené. Emócie ako smútok, šťastie či láska sú najčastejšími a najobľúbenejšími témami, na ktoré ľudia stavia, keď si chcú pozrieť kvalitný film. 

Bedári (2012)

Film „Bedári“ sa považuje za jeden z najsmutnejších filmov kvôli prostrediu, v ktorom na nakrúcal či kvôli chudobnej Fantine, ktorú hrala herečka Anne Hathaway. Dej je o matke, ktorá sa stará o svoje dieťa a je nútená ísť do ulíc získať peniaze. Pri sledovaní tohto náročného a smutného filmu vám určite vypadne aspoň jedna slza.

Stroskotanec (2000)

Je len málo ľudí, ktorí sa radia do skupiny, ktorá ešte nikdy nevidela film „Stroskotanec“ s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe. Dej sa točí okolo hlavnej postavy, ktorá sa ocitla na opustenom ostrove z dôvodu havárie lietadla. Nikto iný neprežil, a preto si Hanks bude musieť poradiť sám. Rodina robí všetko, aby svojho člena našla, no nedarí sa im. Film „Stroskotanec“ je podľa mnohých hneď po Forrestovi Gumpovi druhým najlepším výkonom Toma Hanksa.

Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004)

Dôvod, prečo je tento film tak veľmi obľúbený a populárny je najmä to, že sa v ňom nenachádza klasický milostný príbeh, ktorý môžeme vidieť úplne všade. Film sleduje príbeh páru Joel a Clementine, ktorí sa do seba zamilovali. Tento príbeh o dvoch ľudoch, ktorí hľadajú lásku na tom najtajnejšom mieste je nutnosťou pre každého, kto miluje romantiku a drámu.

Moja prvá láska (1991)

Film zobrazuje život mladého dievčaťa, ktoré prechádza nielen krásnymi, ale aj tými ťažšími situáciami v živote. „Moja prvá láska“ je smutný film, ktorý však hovorí nielen o tých zlých situáciách v živote, ale aj o tom krásnom, čo nás rokmi postretne. Ak ste film nevideli, určite si ho pozrite, no nezabudnite pri tom na vreckovky.

127 hodín (2010)

Film „127 hodín“ je príbeh o horolezcovi Aronovi Ralstonovi, ktorý ide na svoju ďalšiu výpravu do Utahu. Počas cesty mu však uviazne ruka medzi kameňmi. Film je veľmi silným zážitkom o tom, ako je človek silný a dokáže sa popasovať s každou jednou úlohou, ktorú mu život postaví do cesty. Hlavnú úlohu si tu zahral nezameniteľný James Franco, ktorý podal perfektný výkon.

Zelená míľa (1999)

Film „Zelená míľa“ je ďalším filmom, v ktorom sa objavil oscarový Tom Hanks. Svoju úlohu tu zahral naozaj perfektne. Film je o väzňovi, ktorý je obvinený z vraždy. Film je silný zážitok pre každého diváka. Ak ste doteraz tento kultový film nevideli, mali by ste to napraviť.

Šťastie na dosah (2006)

Film je spracovaný na základne skutočného príbehu Chrisa Gardenera, ktorého si tu zahral Will Smith. Klasický hollywoodsky film je perfektným zobrazením otca, ktorý prechádza problémovým manželstvom, zlým životom a inými nešťastiami. Podmienky, ktoré musí prežívať ho prinútia stať sa tým, čím sa vždy usiloval. Will Smith bol jednoducho najlepšou voľbou do filmu.

Zápisník jednej lásky (2004)

Klasiku o dvojici Noe a Allie, ktorých stvárnili Rachel McAdams a Ryan Gosling, pozná väčšina divákov. Silne emocionálny film o krásnej láske a vzťahu medzi dvoma mladými ľuďmi je vhodný nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Chémia medzi hlavnými postavami vás jednoducho dostane a slzy, ktoré vypustíte, budú stáť naozaj za to.

Na vine sú hviezdy (2014)

Krásny film natočený podľa knižnej predlohy Johna Greena bol trhákom, ktorý si pozrelo niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Hlavná hrdinka Hazel, ktorá trpí rakovinou, stretne Augustusa a okamžite medzi nimi preskočí iskra. Ich spoločná cesta ich ešte viac zblíži a naučí ich navzájom milovať toho druhého. Krásny príbeh však skončí veľmi smutne a ťažko.

Titanic (1997)

Klasika, pri ktorej mnohí diváci vyronili niekoľko sĺz aj pri opakovanom sledovaní. Aj po tak dlhých rokoch, odkedy bol Titanic nakrútený, stále žnie jeden úspech za druhým. James Cameron, režisér filmu, získal dokonca aj Oscara. Srdcervúci príbeh Jacka a Rose jednoducho chytí za srdce.

Hačikó – príbeh psa (2009)

Pre mnohých neuveriteľný fakt, no film „Hačikó – príbeh psa“ bol nakrútený podľa skutočnosti. Príbeh opusteného psa, ktorý bol zachránený profesorom je zo začiatku krásny, no po smrti majiteľa sa začne tá naozajstná, smutná časť. Pes chodí každé poobedie čakať svojho pána na stanicu. Netuší však, že sa nikdy nevráti. Hlavnú postavu stvárnil Richard Gere.

Chlapec v pruhovanom pyžame (2008)

Jeden z mnohých filmov, ktorý bol založený na pravdivých udalostiach, ktoré sa stali v koncentračných táboroch a počas II. svetovej vojny, mal veľké ohlasy najmä kvôli tomu, že bol rozprávaný práve z pohľadu dieťaťa. Jasný kontrast medzi dvomi rozdielnymi deťmi bolí a v niektorých scénach jednoducho slzy neudržíte.

Skrotená hora (2005)

Film „Skrotená hora“ rozpráva o dvoch kovbojoch zo 60-tych rokov, ktorí sa do seba zamilovali. Ich zakázaný vzťah a neschopnosť prijať ho do spoločnosti dávajú veciam úplne iný, smutnejší pohľad na celý priebeh filmu. Hlavné postavy si tu zahrali legendárny Heath Ledger a Jake Gyllenhaal.

Schindlerov zoznam (1993)

Mnohí považujú film „Schindlerov zoznam“ za najlepší film, ktorý zobrazuje boj židov počas nacistického obdobia. Film Spielberga obsahuje toľko emócií, že sa vám bude chcieť neustále plakať. Poskytuje vám pohľad na to, koľko trápenia museli títo ľudia vydržať počas krutej Hitlerovej vlády.

Sloní muž (1980)

Film, založený na skutočnom príbehu je o silne deformovanom mužovi Josephovi Merrickovi, ktorý má nezvyčajne veľkú hlavu a často vychádza ako predmet smiechu mnohých ľudí v okolí. Často prenasledovaný a šikanovaný muž sa snaží vysporiadať sa s okolím. Pri mnohých scénach vám bude hlavnej postavy až ľúto.

Sofiina voľba (1982)

Film, ktorý zaznamenáva príbeh o ľuďoch, ktorí prežili holokaust. Hlavnú postavu si tu zahrala Maryl Streep, ktorá práve za túto úlohu dostala Oscara. Film priblíži príbeh Sofie, ktorá je vo vzťahu so svojím milencom Nathanom. Sofia rozpráva svoj príbeh počas nacistickej doby, ktorá je veľmi krutá a ťažká.

Pozri aj: Nekrofília, provokácie, pedofília či násilie. 12 najperverznejších filmov, aké boli kedy nakrútené

thecinemaholic.com
0
Komentovať (0)