Les Piccolo

Mačky sú úžasné zvieratá. Okrem toho, že sú vysoko inteligentné, sú aj neuveriteľne milé a rozkošné. A rovnako je to aj s divokými mačkami vo voľnej prírode....

Mačky sú úžasné zvieratá. Okrem toho, že sú vysoko inteligentné, sú aj neuveriteľne milé a rozkošné. A rovnako je to aj s divokými mačkami vo voľnej prírode. Žiaľ všetky z týchto druhov sú ohrozené najmä kvôli činnostiam pytliakov a nezodpovedných farmárov, ktorí neváhajú tieto nádherné šelmy usmrtiť. Našťastie existujú desiatky združení, ktoré sa starajú o to, aby tieto divoké mačky mali stále v divočine svoje nezastupiteľné miesto a našťastie sa im to aj darí.

Mačka púšťová

resize.rbl.ms
resize.rbl.ms
imgur.com
imgur.com

Mačka púšťová alebo piesočná sa vyznačuje tým, že si vystačí aj s minimom tekutín, ktoré prijíma najmä z koristi. Jej domovom je oblasť severnej Afriky a strednej Ázie. Loví všetky púštne hlodavce, no nepohrdne ani hadmi, jaštericami, či hmyzom.

Manul

2.bp.blogspot.com
2.bp.blogspot.com
dinoanimals.com
dinoanimals.com

Domovom manula je Ázia, a to najmä štáty ako Rusko, Mongolsko a Čína. Je prispôsobený na drsné prostredie hustou srsťou, môže sa vyskytovať aj v nadmorskej výške až 4200 m. nad morom. Je skvelý lovec a pochutnáva si najmä na hlodavcoch. Nemňauká, ale vydáva zvuky podobné štekotu malého psa.

Rys kanadský

pcwallart.com
pcwallart.com
Les Piccolo
Les Piccolo

Ako názov napovedá, jeho domovom je Kanada. Má hustú jemnú srsť a dorastá do výšky maximálne jedného metra. Je všestranný lovec, dokáže uloviť aj ryby.

Čiernonohá mačka

mediatress.com
mediatress.com
huffpost.com
huffpost.com

Táto mačička patrí medzi najmenšie mačky vôbec. Dospelý samec váži maximálne 2,5 kg, samice o kilo menej. Obýva južnú časť Afriky. Názov dostala podľa výrazne čiernych labiek. Ako inak, je to výborný lovec, pochutnáva si na vtákoch, hlodavcoch a nepohrdne ani pavúkmi.

Karakal

animalbabies.me
animalbabies.me
les-felins.com
les-felins.com

Karakal patrí medzi rysy a je to neuveriteľne mrštný a obratný lovec. Dokáže vyskočiť do výšky až troch metrov. Živí sa zajacmi, hlodavcami a vtákmi. Obýva Afriku a časť Ázie. Ak si chcete pozrieť niečo viac o týchto úžasných rysoch karakaloch, navštívte náš článok.

Leopard obláčikový

secure.defenders.org
secure.defenders.org

Je to najmenší druh z veľkých mačiek, preto býva tiež označovaný ako mačka leopardovitá. Vyskytuje sa v strednej a východnej Ázii.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy