Skydive.buzz

branči / / News
Stojedenročný britský vojnový veterán sa stal najstarším človekom na svete, ktorý absolvoval zoskok padákom. 

Bryson William Verdun Hayes zoskočil v nedeľu – spoločne s členmi svojej širokej rodiny – z výšky 4500 metrov na letisku v Honitone v juhozápadnom Anglicku.

Vo veku 101 rokov a 38 dní tak Hayes prekonal doterajší rekord zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov, ktorý vytvoril Kanaďan Armand Gendreau. Ten svoj zoskok uskutočnil v roku 2013, keď mal 101 rokov a tri dni.

Hayes podľa agentúry AP po pristátí vyhlásil, že je zo svojho činu mimoriadne šťastný. Výťažok z akcie venuje charitatívnej organizácii Royal British Legion združujúcej britských veteránov.

Povedal tiež, že zoskok padákom si chcel vyskúšať už keď mal 90. narodeniny, ale jeho manželka, ktorá medzičasom zomrela, ho od toho odhovorila. Prvýkrát skákal vlani, keď mal 100 rokov.

Hayes sa v roku 1944 ako vojak britskej armády zúčastnil vylodenia vo francúzskej Normandii, jednej z najväčších operácii druhej svetovej vojny. Za svoje bojové zásluhy dostal francúzske štátne vyznamenanie – Rad Čestnej légie.

Pozri aj: 10+ vzácnych historických fotografií zo zákulisia natáčania epickej série filmu Star Wars, ktoré vám ukážu tento film z iného uhľa pohľadu

TASR
0
Komentovať (0)