Foto: Bored Panda/ Linda Hansen

Pohľady cudzích ľudí nikdy nie sú príjemnou záležitosťou. A to aj v prípadoch kedy sa pouličné obecenstvo nemá ani na čo poriadne zamerať. Títo ľudia sa stávajú obeťou davu denne, pozrite sa na nich tak ako nikdy predtým.

Vraví sa, že zmena je život. Niekto zažíva zmenu počas celého života, pretože je jednoducho iný. A môžeme hovoriť o osobnosti, vkuse alebo o materskom znamienku. Väčšina ľudí, ktorí si celý život nosia na tvári veľkú farebnú škvrnu sa cez tento fakt už dávno preniesli. A teraz vďaka sérii dánskej fotografky, Lindy Hansen, je rada aj na nás. Len sa lepšie pozrite a skúste si všimnúť osobu za znamienkom. 

„Mlátil ťa tvoj priateľ?“ „Umyl si si zbytok farby z tváre?“ „Si celá od rúžu.“ Takto vyzerajú urážky adresované na modelov Lindy Hansen. Séria fotografií, v ktorej odprezentovala bežných ľudí s neobyčajnými znameniami na tvári nesie názov Nevus Flammeus. Teda nesie rovnaký názov ako ich postihnutie, tiež známe ako škvrna portského vína. Ide o vrodenú cievnu chybu, pri ktorej sa na tele objavujú znamienka hýriace takmer všetkými odtieňmi červenej. Od svetloružovej až po tmavočervenú.

Linda Hansen

Sledovať niekoho s týmto postihnutím by bolo považované za drzé a neslušné, najmä v prípade, že by ste neodolali s venovaním svojho pohľadu na preplnenej ulici. Avšak Lindine fotografie majú za úlohu umožniť divákovi vychutnať si všetky krásy tohto ochorenia bez toho, aby bol dotyčný rušený alebo časovo obmedzený. Po tom, čo sa jednotlivec vynadíva, je omnoho jednoduchšie vidieť osobu za znamienkom.

„Chcem vytvoriť konfrontáciu,“ povedala Linda pre Feature Shoot. „Ako dlho sa musíte pozerať? Kedy začnete vnímať na fotke aj tie najmenšie detaily? Nos alebo to, že oblečenie niektorým modelom možno trošku nesedí? Všetky tie detaily, ktoré sú naozaj dôležité. Keď sa dostatočne vynadívate na svoj objekt, odrazu sa vám znamienko už vôbec nebude zdať podstatné. Podľa mňa je to to isté, ako mať tetovanie: Je to zvláštne a nesie si svoju históriu.“

Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen
Linda Hansen

Pozri aj: Čo by si ženy s váhou nad 90 kilogramov nemali obliecť medzi ľudí? Táto baba má na túto otázku perfektnú odpoveď

boredpanda.com, lindahasen.dk
Príbehy
0
Komentovať (0)