sjo.squash.si

Matej Mensatoris / / Svet
Leto je za dverami a určite mnohí uvažujete nad nastávajúcou dovolenkou. Aj keď väčšina volí pláž a oddych pri mori či vode, nájdu sa aj takí,...

Leto je za dverami a určite mnohí uvažujete nad nastávajúcou dovolenkou. Aj keď väčšina volí pláž a oddych pri mori či vode, nájdu sa aj takí, ktorých nebaví ležanie a ničnerobenie a chcú voľné chvíle stráviť aktívne, napríklad návštevou nových zaujímavých miest. A práve pre nich, no samozrejme aj pre ostatných, tu máme prehľad 10 európskych miest, ktoré nie sú také „mainstreamové“ ako hlavné mestá, no možno aj práve preto sú rovnako pekné a niekedy dokonca aj krajšie.

Bruggy, Belgicko

feelgrafix.com
feelgrafix.com

Domy ako z medovníka, krásne scenérie, romantické uličky a zákutia, a to všetko prepojené sieťou kanálov s krásnymi oblúkovými mostmi. Nie nadarmo sa Bruggám hovorí „Benátky severu“. Podľa mnohých ľudí sú práve Bruggy jedným z najkrajších miest Európy a my s tým môžeme aj na základe vlastnej skúsenosti iba súhlasiť.

Sintra, Portugalsko

hoboish.files.wordpress.com
hoboish.files.wordpress.com

Pri návšteve Sintry sa vám môže zdať, že ste v rozprávke. Sintra je starobylé mesto plné farebných domov a rozkvitnutých záhrad. Okrem toho sa tam nachádza viacero hradov a budov starých vyše 800 rokov.

Brašov, Rumunsko

gotravelaz.com
gotravelaz.com

Mesto Brašov prezývajú ľudia „perlou Transylvánie“. Mesto skryté v údolí hôr je ideálne pre cestovateľov, ktorí dokážu precítiť tajomno starovekých miest. Brašov pripomína mesto, ktoré akoby zastalo v čase niekde v stredoveku. Všade môžete vidieť staré pevnosti, domy so škridlovými strechami, starú vežu s hodinami a ľudí, ktorí nemajú nikde naponáhlo.

Gdansk, Poľsko

leedsbradfordairport.co.uk
leedsbradfordairport.co.uk

Toto staré mesto leží na severe Poľska na pobreží Baltského mora a má jedinečnú atmosféru. Z ponuky desiatok malebných kaviarní, reštaurácií, no i veľtrhov či výstav, si každý nájde niečo pre seba. A ľahko otužilí cestovatelia si môžu cez leto vyskúšať aj kúpanie v Baltskom mori.

Bled, Slovinsko

sjo.squash.si
sjo.squash.si

Mesto Bled sa nachádza na úpätí Julských Álp, na brehu asi jedného z najkrajších jazier na svete. Je priam hypnotické zapozerať sa na odraz majestátej horskej krajiny v rovnej hladine čistého jazera.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)