Foto: TASR (Jakub Kotian)

Zuzana Čaputová robí Slovensku vo svete dobré meno.

Popri negatívnom obraze, ktorý o Slovensku v dôsledku nie veľmi dobre zvládnutej epidemiologickej situácii koluje vo svete, sa konečne o nás objavila aj pozitívna zmienka. Prezidentku Zuzanu Čaputovú zaradil magazín Forbes do rebríčka 100 najvplyvnejších žien sveta. 

Zuzana Čaputová sa dostala do prestížneho rebríčka v mimoriadne dobrej spoločnosti. Medzi najvplyvnejšie ženy roka 2021 bola zaradená aj americká viceprezidentka Kamala Harris, predsedníčka európskej komisie Ursula von der Leyen, kráľovná Alžbeta II., americká moderátorka Oprah Winfrey, herečka Reese Witherspoon či speváčky Rihanna a Beyoncé.

Foto: TASR/AP

Vyzdvihli jej úspechy

Forbes v krátkom profile Zuzanu Čaputovú opísal ako protikorupčnú aktivistku a právničku, ktorá sa stala najmladšou prezidentkou Slovenskej republiky a zároveň prvou ženou v hlave nášho štátu. Spomenuli ju aj ako dôležitú osobnosť, ktorej vplyv pomohol v roku 2018 po smrti novinára rozhýbať ľudí k tomu, aby vyšli do ulíc a žiadali očistenú krajinu od korupcie.

Prvé miesto rebríčka pre tento rok obsadila filantropka, autorka a bývalá manželka zakladateľa spoločnosti Amazon Jeffa Bezosa, MacKenzie Scott. Po rozvode v roku 2019 sľúbila, že počas svojho života rozdá aspoň polovicu svojho majetku. Svoj sľub začala plniť a už o rok neskôr podporila približne 500 neziskových organizácií sumou takmer 6 miliárd dolárov.

Zuzana Čaputová obsadila v rebríčku Forbes 86. miesto. Na priečke pred ňou sa nachádza tenistka Serena Williams a za prezidentkou francúzska podnikateľka Dominique Senequier. Celý rebríček 100 najvplyvnejších žien sveta pre rok 2021 magazínu Forbes si môžete pozrieť tu.

Forbes
0
Uložiť článok
Komentovať