Foto: Profimedia

Toto Amber nevyšlo a strhla na seba iba ďalšiu negatívnu pozornosť.

Včera sa po viac ako týždňovej prestávke opäť pred súd postavila dvojica Amber Heard a Johnny Depp. Začali sa krížové výsluchy, ktoré priniesli množstvo obvinení, ale aj vyvracanie vyrieknutých tvrdení. Okrem toho vznikla aj nová kauza, ktorá uberá Amber na dôvere. Ako informoval DailyMail, muž, ktorý mal pomôcť s jej povesťou, má sám problém s alkoholom a dokonca čelí obvineniam zo sexuálneho násilia. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Amber Heard si minulý mesiac najala nového PR zástupcu Davida Shanea, aby vykreslil Johnnyho Deppa ako alkoholického násilníka, ktorý jej spôsobil ujmu. V zahraničí je označovaný pojmom „spin doctor“, ktorý sa používa na pomenovanie akéhosi hovorcu, ktorého cieľom je v tomto prípade pomôcť Amber s prezentáciou pred verejnosťou v priaznivom svetle. Úplne im to ale nevyšlo.
Britský bulvárny denník sa pozrel na Shaneovu minulosť a vyhrabal informácie, ktoré v konečnom dôsledku môžu povesti Amber skôr uškodiť.

Je spájaný s alkoholom a sexuálnym obťažovaním

Podarilo sa im zistiť, že David Shane bol v minulosti dvakrát zatknutý kvôli šoférovaniu pod vplyvom alkoholu a dokonca sa objavili obvinenia o sexuálnom obťažovaní z jeho strany. V podstate všetko, z čoho obviňuje Deppa, podľa týchto informácií mal spáchať vlastne on sám.

Foto: Profimedia

Po obvineniach musel dvakrát zmeniť prácu

Shaneovi bývalí kolegovia poskytli anonymne informácie pre DailyMail, podľa ktorých bola jeho osoba riešená na oddelení ľudských zdrojov v spoločnosti, kde pôsobil ako viceprezident pre komunikáciu. Podľa zdroja malo ísť o obvinenia zo sexuálneho obťažovania.

Denník o vyjadrenie požiadal aj Shaneovho právnika, ten ale tieto obvinenia poprel a dodal, že ide iba o odvádzanie pozornosti v súdnom proces Amber verzus Johnny, ktorý práve prebieha. Shane po týchto obvineniach prácu opustil, nie je však známy presný dôvod toho, prečo a či jeho odchod s nimi súvisel. Tento scenár sa ale zopakoval rovno dvakrát v dvoch firmách, a to v rokoch 2010 a 2012.

Chcel ju prinútiť k orálnemu sexu

Obvinenia zo strany bývalých kolegov nie sú jediné, ktoré DailyMail získal. Podarilo sa mu spojiť s bývalou modelkou Hollie Doker, ktorá prezradila, že ju chcel Shane prinútiť k orálnemu sexu. Keď prišli po druhom rande do jeho bytu, cítila sa natoľko pod nátlakom, až musela klamať, že má menštruáciu. Avšak ani to nezabralo.

Podľa slov Hollie mal naznačiť, že jej to dlží, keďže ju zobral do luxusných reštaurácií. Začal byť agresívny a tlačil jej hlavu ku svojmu rozkroku. Napokon sa ale ubránila.

Hollie prišla so Shaneom do kontaktu prostredníctvom zoznamky, odkiaľ mu bol po nahlásení incidentu účet zmazaný. V roku 2018 svoj príbeh zverejnila v príspevku na Facebooku.

Foto: Profimedia

Medzi ženami vo svojej brandži má zlú povesť

New York Post uvádza, že Shane mal dokonca nedávno adresovať nevhodné poznámky priamo jednej z ich reportérok. Po zložení komplimentu k jej výzoru ju pozval k sebe do hotela pod zámienkou falošného sľubu o stretnutí a rozhovore s Amber počas trvajúceho súdneho konania. Ten sa neuskutočnil.

DailyMail sa podarilo zistiť, že Shane získal kvôli svojej zlej povesti medzi ženami prezývku „Chodiaci prípad #MeToo vo svete PR“.

Ani zďaleka teda nejde o ojedinelé obvinenia, ktoré by vznikli zrazu, ale niektoré siahajú aj do minulosti. David Shane, ktorý mal Amber pomôcť s jej povesťou, teraz sám čelí tlaku a vynáraniu informácií, ktoré nebudú ani jednému na prospech.