Foto: Unsplash

To, že romantika nie je v móde vieme už dávno.

Je to prežitok a najmä na ňu nemáme čas. Omnoho radšej nájdeme u partnera niečo jednoduchšie, no to cennejšie. Namiesto rozsýpania ruží a šampanského s jahodami sa uspokojíme s pochopením, občasným strávením spoločných chvíľ a nejakou fyzickou aktivitou. A nemusí ísť vždy ani o sex. I keď väčšinou je táto základná potreba prioritou, na ktorej sa moderné vzťahy stavajú. Je to zle?

Áno. Ovplyvníme to nejako? Nie. Keby sme hľadali niekoho, kto túži po tradičnom vzťahu, romantike a klišé známom najmä z romantického filmu, zrejme by nám nestačil všetok čas sveta. A práve o tom to je. Ľudia už viac  také vzťahy nehľadajú a tom svedčí aj nová štúdia, ktorá pochádza z univerzity v anglickom Essexe. Doktorka Emily Grundy, ktorá túto štúdiu viedla tvrdí, že najväčší odpor voči vzťahom vzniká práve vtedy, keď žena musí pracovať viac ako muž. A podľa štúdie je to tak vždy.

Unsplash

Podľa prieskumu 61% žien vo Veľkej Británii je spokojných aj bez partnera. Na porovnanie u mužov je toto číslo podstatne nižšie a to 49%. Najväčší rozdiel medzi mužmi a ženami je v oblasti nechuti ku vzťahom. Prieskum tiež dokázal, že ženy vo veku 45 až 65 si nového partnera nehľadajú vo vyššom počte ako muži. 32% žien v tomto veku sa cíti spokojne osamote, zatiaľ čo u mužov je to len 19%.

Je dokázané, že ženy trávia viac času pri domácich prácach ako muži. A myslím, že robia aj viac emocionálnej práce. Nie len, že musia variť a upratovať, ale musia investovať do vzťahu aj viac emočnej energie,” povedala Emily. Tiež sa vyjadrila, že muži sa viac spoliehajú na partnerov, zatiaľ čo ženy sa radšej zverujú svojmu okoliu. “Zistili sme, že ženy, ktoré nemajú partnera investujú viac času do sociálnych aktivít a majú viac priateľov.

Unsplash

Profesorka Bella DePaulo odborníčka na sociálne vedy v kalifornskej Santa Barbare študovala ako vplýva sloboda na ľudí. “Zistila som, že zo slobody vyplýva hneď niekoľko kladných skutočností,” povedala Depaulo. “Týka sa to najmä žien, užívajú si samotu viac ako muži. Slobodné ženy vedia, že byť osamote znamená mať úžasné množstvo času na mentálne uzdravenie, rozvoj kreativity či osobnostný rast.

Pozri aj: Od 10 centov až po 95 eur. Aj za takéto sumy ste si mohli v Anglicku kúpiť v aukcii niekoho manželku

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )