foto: YouTube

Ľuboš Belko / / Film
Rok 2018 sa nezadržateľne blíži.

A to znamená jediné. Že starý rôčik sa uchýli k večnému spánku a my sa opäť môžeme tešiť na nový štart. A k tomu sa predsa viaže aj nádielka nových filmov, ktoré sa k nám počas roku 2018 budú hrnúť a bažiť po našej pozornosti. Im už však venujeme maximum pozornosť, pretože niektoré tituly sú natoľko horúce, že ich tvorba bola naplánovaná už niekoľko rokov dopredu.

Nevynecháme samozrejme komiksovky, ktoré sa v poslednej dekáde tešia extrémnej obľube. Vďaka tomu, že spoločnosť Disney zobrala pod svoje krídla Fox a sním všetky jeho stanice a práva na filmy, môžeme sa z Marvel univerza dočkať aj filmov, o ktorých sme ani nesnívali. Budúci rok je však priskoro na to, aby sme sa tešili na titul z tejto spolupráce, no už teraz však vieme o niekoľkých tituloch, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Insidious: The Last Key

Slovenská premiéra: 04.01.2018

Štvrtá časť kultovej hororovej série Insidious odhalí záhadnú minulosť dnes vyhľadávanej démonologičky Elise. Tá v mladosti žila v malom mestečku v Novom Mexiku, avšak jej domov bol i domovom temných síl a netrvalo dlho, kým sa jej život obrátil naruby. Teraz ju jej najnovší klient privedie späť do domu hrôzy a Elise sa musí vyrovnať s vlastnou desivou minulosťou.

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Slovenská premiéra: 18.01.2018

ildred Haynesovej zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície. Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt, nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať.

Maze Runner: The Death Cure

Slovenská premiéra: 25.01.2018

V epickom finále série Labyrint vedie Thomas svoju skupinu unikajúcich Placerov na ich poslednú a najnebezpečnejšiu misiu. Aby zachránili svojich priateľov, musia sa dostať do legendárneho Posledného mesta, labyrintu riadeného organizáciou Z.L.S.N., toto miesto sa môže stať najhroznejším bludiskom zo všetkých. Ten, kto to prežije, bude mať odpovede na otázky, ktoré si Placeri položili od chvíle, keď po prvýkrát dorazili do labyrintu.

The Irishman

Slovenská premiéra: zatiaľ neznáma

Irishman je návratom Martina Scorseseho ako režiséra. Jeho posledným filmom bolo Mlčanie, ktoré sa nedočkalo veľké uznania. Nedávny film hodný zmienky je však Vlk z Wallstreet, ktorý veľmi príjemne prekvapil kvalitným filmovým spracovaním príbehu Jordana Belforta. Do Irishmana režisér obsadil svoj dávneho hereckého favorita Roberta De Nira, ktorý exceloval v jeho najznámejších snímkoch ako Mafiáni, Špinavé ulice či Zúriaci býk. Trailer k Irishmanovi zatiaľ nie je dostupný, no že sa máme na čo tešiť potvrdzujú už fotky z natáčania.

IMDB
IMDB

Black Panther

Slovenská premiéra: 15. 2. 2018

Black Panther je film od štúdia Marvel a sleduje dobrodružstvo vojaka T’Challa, ktorý sa po smrti svojho otca, kráľa Wakandy, vracia domov do odlúčenej, avšak technologicky vyspelej africkej Zeme, aby sa stal novým právoplatným kráľom. T’Challa bude stáť tvárou v tvár zrade a ohrozeniu. Ako mladý kráľ bude musieť zmobilizovať svojich spojencov a využiť silu Black Panthera, aby porazil svojich nepriateľov a zaistil svojmu národu a kultúre bezpečnú budúcnosť.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Slovenská premiéra: zatiaľ neznáma

Druhé pokračovanie filmu Fantastické zvery a ich výskyt, ktorý pojednával o udalostiach zo sveta Harryho Pottera. Tie sa odohrali ešte predtým ako prišiel príbeh o slávnom čarodejníkovi, ktorý prežil. V pokračovaní Fantastických zverov sa môžeme tešiť na tváre známe z predošlého diela, no budeme si môcť plnohodnotne užiť aj výkon Johnnyho Deppa. Oficiálny trailer k filmu zatiaľ nie je, no dátum premiéry je naplánovaný v českej republike na 15. 11. 2018, to znamená, že podobne by to malo byť aj u nás.

Hrdinové. Ničemové. Kouzla. Vraťte se za rok do kouzelného světa Fantastických zvířat: Grindelwaldovy zločiny. #MagicInProgress #FantasticBeasts

Posted by Vertical Entertainment CZ – Milujeme filmy on Donnerstag, 16. November 2017

Ready Player One

Slovenská premiéra: 29.3.2018

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts tak, ako väčšina ľudstva uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj milovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia… Predlohou film je rovnomenná kultová kniha spisovateľa Ernesta Cline-a

Deadpool 2

Slovenská premiéra: 31.05.2018

Prvý film o Deadpoolovi sa ukázal ako geniálna komédia, ktorá prekvapila veľmi chytrým humorom a dynamický spádom. Film ani na moment nenudil a návštevníkom kina pripravil takmer dve hodiny nepretržitej zábavy. Prvý trailer k filmu je už dostupný a je z neho jasné, že sa máme na čo tešiť.

Anihilácia

Slovenská premiéra: 22.02.2018

Na Zemi sa objavil nový, neznámy ekosystém. Každý, kto sa ho rozhodol preskúmať, v ňom nenávratne zmizne. Až na manžela mladej biologičky, ktorá sa teraz vydáva v jeho stopách, aby pochopila, prečo sa tak zmenil.

Všetky prachy sveta

Slovenská premiéra: 25.01.2018

V roku 1973, presne v deň svojich 16. narodenín, v Ríme zmizol John Paul Getty III., vnuk jedného z najbohatších mužov sveta, ropného magnáta J. Paula Gettyho. O dva dni neskôr jeho matku kontaktovali únoscovia a žiadali výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nikdy nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne. Zúfalá matka sa ho snaží presvedčiť, že ide o život jej syna, ktorému brutálne ubližujú. Getty za ňou pošle svojho zástupcu, aby chránil jeho záujmy a hlavne majetok v tomto prípade. Čas beží, únoscovia sú netrpezliví a mladému Paulovi nezostáva veľa času. Podarí sa starého otca presvedčiť, že on jediný môže vnuka zachrániť a dokázať, že láska má predsa len väčšiu hodnotu ako peniaze?

Pozri aj: Drsní antihrdinovia a poriadna dávka akcie. Toto je 10 najlepších filmov o najväčších podvodníkoch, zlodejoch a lúpežiach

0
Komentovať (0)