Každý zatrpknutý Slovák rozmýšľa o našej krajine ako o „diere“ na okraji vyspelej Západnej Európy, ktorá mu nemá čo ponúknuť, a preto treba čo najrýchlejšie vycestovať...

Každý zatrpknutý Slovák rozmýšľa o našej krajine ako o „diere“ na okraji vyspelej Západnej Európy, ktorá mu nemá čo ponúknuť, a preto treba čo najrýchlejšie vycestovať do zahraničia, poprípade ľutuje, že tak už dávno neurobil. Slovensko je však prekrásna krajina, domov, ktorý nám ponúka množstvo nádhernej prírody, historických, ľudových a prírodných pamiatok, ktoré si polovica Slovákov neváži a tá druhá ju nepozná. Pozrite sa s nami na miesta, vďaka ktorým môžete byť hrdí, že ste sa narodili práve na Slovensku.

V minulej časti sme sa venovali východnému kútu našej krajiny, a to Bukovským vrchom. Dnes sa presunieme do jedného z najtradičnejších slovenských regiónov. Na Kysuce. Tento hornatý, lesnatý región na severozápade Slovenska ponúka mnoho vecí, ktoré už nikde inde na Slovensku nenájdete…

ttstudio.sk
ttstudio.sk

Jednoznačným lákadlom je skanzen Vychylovka, ktorý ponúka pohľad na niekdajší tradičný život na Kysuciach. Mnohí návštevníci sú aj samotní mladí kysučania, ktorí zisťujú, ako sa kedysi žilo v ich rodnom regióne. No úprimne, kde v okolí Bratislavy alebo Košíc by sa vám niečo takéto podarilo nájsť?

kysuce 2
zilinsky-kraj.sk
kysuce 2-1
zilinsky-kraj.sk

Súčasťou múzea kysuckej dediny Vychylovka je aj historická lesná úvraťová železnica, ktorá vznikla v roku 1926 spojením lesnej železnice Oravy a Kysúc.

kysyce 3
kysuckemuzeum.sk

V obci Stará Bystrica nájdete maličké námestie, ktoré je slovenskou raritou. Nachádza sa tu totiž najväčšia drevená socha na Slovensku, sediaca Panna Mária, patrónka Slovenska, ktorá je súčasne taktiež akýsi „slovenský orloj“.

kysuce 4
krasneslovensko.eu

Každopádne, najväčším lákadlom Kysúc je jej príroda. Nekonečné lesy, kopce a pomerne málo dotknutá príroda je tu skutočným unikátom. Na Kysuckú krajinu budete mať určite výborný pohľad z jednej z mnohých rozhľadní.

kysuce 6
regionmalafatra.sk

Do oblasti Kysúc zasahujú tri národné prírodné rezervácie (Javorník, Veľká Rača, Malý Polom), ktoré ponúkajú krásy kysuckej prírody.

kysuce 7
newgo.sk
kysuce 8
ttstudio.sk
kysuce 9
jozefsadecky.sk
kysuce 11
nakupvakci.cz
kysuce 12
borkovachata.sk

Ktorú oblasť Slovenska by ste chceli v článku vidieť nabudúce? Napíšte nám svoje nápady do redakcie. 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )