Foto: Youtube (Dagbladet)

Prednedávnom začali ľudia v Bombaji pozorovať modré psy. Aj keď situácia vyznieva, ako vystrihnutá z animovaného filmu, nie je to dôvod na úsmev.

Zanedbaná starostlivosť o odpad v miestnej rieke umožnila príšerný scenár. Uvoľnila sa tu farba, ktorá sa rozšírila do jej toku a kvôli tomu sú teraz mnohé túlavé psy z okolia modré. Znepokojenie je po ďalších zisteniach ešte väčšie, pretože znečistenie spôsobuje ujmu rybám a vtákom, ktoré sa spoliehajú na tento vodný zdroj. Obyvatelia si začali všímať modré psy, ktoré pobehovali naprieč ulicami. Miestni sa rozhodli upozorniť úrady s požiadavkou, aby bolo znečisťovanie pod kontrolou.

Bolo šokujúce vidieť, že pes s bielou srsťou bol odrazu modrý,“ povedala Arati Chauhan, ktorá vedie Navi Mumbai Animal Protection Cell, miestnu organizáciu, ktorá sa stará o ochranu zvierat. Podľa Hindustan Times, „úroveň chloridu, ktorý je toxický, ničí rastlinstvo, život vo voľnej prírode a vodný život, bola veľmi vysoká.“

Youtube (Dagbladet)

Vypúšťanie farby do akéhokoľvek vodného útvaru je nelegálne. „Voči podozrivým vyvodíme dôsledky vo veci znečisťovania životného prostredia,„povedal Anil Mokehar z miestneho úradu pre kontrolu znečisťovania prostredia. Podľa Arati Chauhan, ona a jej spolupracovníci, ktorí sa spojili s miestnymi úradmi môžu obyvateľstvo uistiť, že problém je vyriešený a do budúcnosti je zabezpečená prevencia.

Pozri aj: V minulosti šťastie nemali, teraz sa to ale zmenilo. 10+ krásnych fotografií zvierat, ktoré boli zachránené z čierneho trhu

inhabitat.com
Príbehy
0
Komentovať (0)