Ilustračné foto: Federal Government of the United States [Public domain], via Wikimedia Commons

Dronové zábery ukázali, aký je kráter rozsiahly.

Spočiatku nebolo jasné, čo tak silný výbuch spôsobilo. Ako však uvádza BBC, išlo o výbuch bomby z druhej svetovej vojny, Výbuch nastal v nedeľu nad ránom o 03:52 neďaleko nemeckého mesta Limburg. Explózia po sebe zanechala kráter, ktorého šírka dosahovala až 10 metrov.

Podľa miestnej polície však nedošlo k cudziemu pričineniu. Ako ďalej píše BBC, v Nemecku podobné situácie vôbec nie sú nevídané. S nadhľadom povedané, bomby z čias druhej svetovej vojny tu sami od seba vybuchujú neustále. Podľa odborníkov je však šanca, že by tento výbuch niekomu ublížil rovnako vysoká ako, že by toho istého jednotlivca trafil blesk.

Miesto je bômb plné

Experti na mieste incidentu prehlásili, že ide celkom určite o bombu z druhej svetovej vojny, ktorá mala vážiť 250 kilogramov a na miesto bola s najväčšou pravdepodobnosťou zhodená lietadlom. Pokiaľ sa detonátor v pôde rozloží, bomba vybuchne bez varovania. Podľa miestnych bolo neďaleké železničné depo na konci druhej svetovej vojny cieľom bombardovania. V ich okolí sa tak nachádza ešte množstvo bômb, ktoré môžu byť, podobne ako táto, jedného dňa veľmi nevyspytateľné.

bbc.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )