Foto: Maxpixel.net

Taliansky sochár Lorenzo Quinn sa postaral o novú senzáciu.

Ako píše portál Bored Panda, už v roku 2017, odhalil v Benátkach svoje dielo s názvom Support. Tu môžeme vidieť dvojicu obrovských rúk, ktoré podpierajú budovu na benátskom kanáli. Toto dielo hovorí o klimatických zmenách a ich možnom katastrofálnom dopade. Nové Quinnove dielo je vysoké 15 metrov a široké 20 metrov. Ide o ruky rozpínajúce sa opäť nad kanálom/prístavom v Benátkach. Dielo Building Bridges hovorí o zjednocovaní.

Moja práca v Benátkach nebola so Support hotová,hovorí Quinn o svojom novom diele na svojej webstránke. Jeho práca v Benátkach, ako sochy opisuje, je v skutočnosti trilógiou. Dielo Support z roku 2017 bolo prvým, nasledovalo Building Bridges a na tretie si budeme musieť počkať. Sochár však ubezpečuje, že už nepôjde o ďalšie ruky.

Múdrosť, nádej, pomoc, viera, priateľstvo a láska

Celé dielo Building Bridges sa skladá zo šiestich rôznych mostov, ktoré vytvárajú prepojené ruky. Sú to múdrosť, nádej, pomoc, viera, priateľstvo a láska. Tesne pred uvedením sôch bola zmenená lokalita, kde budú umiestnené a preto musel sochár za 5 týždňov vymyslieť, ako túto obrovskú konštrukciu umiestniť na nové miesto. Všetko však dobre dopadlo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lorenzo Quinn (@lorenzoquinnartist),


Miesto, kde sochy v súčasnosti stoja je prístavom, cez ktorý do Benátok prichádzali najrôznejšie kultúry a tak je rozhodne trefnou lokalitou pre dielo s touto myšlienkou.

lorenzoquinn.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )