Alpine Mountains Chalets

Michal Blaško / / News
Počasie nás túto zimu vôbec neteší. Snehu nieto a teploty sa okrem pár výnimočných dní šplhajú do závratných plusových hodnôt. Lyžiarske strediská a lyžiari...

Počasie nás túto zimu vôbec neteší. Snehu nieto a teploty sa okrem pár výnimočných dní šplhajú do závratných plusových hodnôt. Lyžiarske strediská a lyžiari majú hlavu v smútku. Čo keby sme vám však teraz povedali, že už v utorkovú noc má prísť veľká zmena?

Už utorok by sme mali pocítiť zmenu teploty, ktorú prinesie tlaková níž zo Škandinávie, kde v predchádzajúcich dňoch klesali teploty až pod -30 stupňov Celzia. Počas dňa teplota síce vystúpi až na +7°C, no snehové zrážky by mali doraziť vo večerných hodinách a snežiť by malo vo výškach od 700 m.n.m. no na severozápade Slovenska už od 400 m.n.m.

Alpine Mountains Chalets
Alpine Mountains Chalets

Veľká zmena však príde v stredu. Na naše územie sa okrem studeného prúdenia dostane aj mimoriadne vlhké, ktoré zapríčiní skutočne výdatné sneženie skoro na celom území Slovenska. V polohách nad 300 m.n.m. môže front priniesť 1 až 5 cm nového snehu, v severnej časti stredného Slovenska sa očakáva oveľa výraznejšie sneženie, ktoré môže priniesť až 15 cm nového snehu a v niektorých častiach až 30 cm snehu. V nížinách však so snehom rátať veľmi nemôžme, tam sa tento front prejaví skôr dažďom.

Po výdatnom stredajšom snežení nás čaká ochladenie a ďalšie snehové zrážky prídu v noci zo štvrtku na piatok. Tie by už mohli zasiahnuť aj juh Slovenska. Lyžiari sa však môžu tešiť na hory, tam napadne od 20 až 50 cm nového prírodného snehu a teda podmienky pre lyžovanie budú konečne výborné.Komentovať (0)