yandy.com

Barbora Panyiová / / News
Značka Yandy vyvolala vo svete horlivé diskusie, ktoré sa týkajú novej kolekcie spodnej bielizne inšpirovanou princeznami so známeho univerza Walta Disneyho.

Webstránka Yandy, ktorá sa zaoberá on-line predajom spodnej bielizne nedávno vytvorila kolekciu spodného prádla podľa známych postáv z obľúbených disneyoviek. Ako sme mohli očakávať, vyjadrenia zákazníkov boli veľmi kontroverzné.

yandy.com

Niektorí považujú za zvláštne previesť rozprávkové postavy do takejto intímnej roviny, iní sú však nadšení. Veľmi veľa mladých ľudí sa nadšene prezlieka do rôznych kostýmov svojich obľúbených charakterov napríklad na Halloween. Mimo Disney môžeme spomenúť aj rôzne komixové postavy z univerza DC alebo z Marvelu. Keď sa nad tým zamyslíme, nie je to až tak zvláštny reklamný ťah. Aj v minulosti sa v mnoho obchodných domoch objavoval tovar z Disney postavami. Verím, že nejeden čitateľ má niečo podobné odložené vo svojej skrini, či už ide o tričká alebo pyžamá.

yandy.com

Čo sa týka reklamného ťahu značky Yandy, môžeme mať právom zmiešané pocity, pretože je rozdiel obliekať sa do Disney kostýmu na rôzne udalosti a prenášať toto oblečenie do nášho intímneho života. Môže sa nám zdať pomýlené kupovať pre deti rôzne Disney hračky, učebnice do školy či hrnčeky no a napokon si kúpiť aj pre seba spodnú bielizeň s rovnakým motívom.

yandy.com

Každopádne aj zlá reklama je reklama a v tomto prípade tomu nie je inak. Mnoho mladých žien takáto ponuka oslovila a už si kupujú spodnú bielizeň zo svojou obľúbenou hrdinkou. A tie, ktoré sú radikálne proti, aspoň rozširujú informácie o produkte.

yandy.com

Poďme sa však pozrieť bližšie na produkty, ktoré nám značka Yandy ponúka. Zamerala sa priamo na najznámejšie hrdinky akými sú Ariel, Pocahontas, Šípková Ruženka, Jazmín, Kráska a Popoluška. Inšpirovala sa s ich typickým outfitom, ktorý sa výrobcovia snažili pretvoriť na trochu viac atraktívny a erotický. Dokonca aj názov produktu je pretvorený aby znel zvodnejšie. Príkladom toho je napríklad pomenovanie spodnej bielizne inšpirovanej po Snehulienke. Tovar sa volá Sleepless Fantasy (v doslovnom preklade znamená bezsenná fantázia).

yandy.com

Ak by sa tu neobjavila vaša obľúbená postava z mladosti, nezúfajte. Predajcovia Yandy tvrdia, že sa čoskoro objaví aj ďalšia sada, v ktorej môžeme očakávať ďalšie štyri komplety. Ja osobne nie som očarená nápadom tejto značky, no keď už to tak musí byť, neprekážalo by mi, keby zaradili do ďalšej sady princeznú Leiu.

yandy.com

Spodná bielizeň sa svojou cenovou dostupnosťou prispôsobuje svojím zákazníčkam. Komplety si môžete zakúpiť už za cenu tridsať dolárov. Pozrite sa však na kúsky priamo v galérií. No a napokon vám prinášame krátke ukážky, ako sa k tomuto fenoménu stavajú ľudia po celom svete:

yandy.com

CareyAnnShoufler: „Áno, lebo jedine táto vec nám v živote ešte chýbala. Ešte viac spôsobov ako sexualizovať ďalšie kreslené postavy.“

CourtneyHayes:  „Je vtipné sledovať, ako sa všetci negatívne stavajú k tejto spodnej bielizni. Myslíte si, že to budete kupovať pre svoje malé deti? Vy, čo sa k tomu najviac negatívne vyjadrujete sa taktiež obliekate na Halloween do kostýmov nemravných princezien.

JuliaCookiMonsterKinuka: Keď sa už snažili vytvoriť spodnú bielizeň inšpirovanú Disney princeznami, mohli ich aspoň spraviť trochu menej sexistické a viac milé a príjemné.“

yandy.com

JeremyBalnd:Vážne ma mrzí to, že toľko ľudí má takýto postoj k spodnej bielizni. Je to záležitosť dvoch dospelých ľudí, čo sa deje u nich doma medzi štyrmi stenami. Či sa prezliekajú do kostýmov a hrajú rôzne hry, alebo robia čokoľvek iné, je to ich záležitosť. Kým to je medzi nimi a je to legálne, nemáte sa do toho čo starať. Starajte sa všetci o seba a najmä sa zabávajte.“

HeatherBartlebaugh: Už ma to unavuje, ako stále sexualizujú Disney princezné… plavky sú v poriadku, ale spodné prádlo? Nechajte detstvo čisté a nezašpinené.“

ShanelYbarra: „Ja tomu vôbec nerozumiem, ako môže byť toľko ľudí pobúrených z tejto jednoduchej spodnej bielizne inšpirovanej disneyovkami. Ľudia ju nosia aspoň v súkromí svojich domovou a neprezliekajú sa každý Halloween za nemravné Disney postavy.“

 

 

yandy.com

Vzhľadom ku kontroverzným komentárom ľudí na internete by nás zaujímalo, čo si o nich myslíte vy, naši čitatelia. Patríte do skupiny ľudí, ktorých to poburuje, alebo práve naopak?

Pozri aj: Nová značka ručne vyrábaných plaviek priniesla princeznovské plavky od Disneyho, ktoré sú tajným snom každej fanúšičky rozprávok

Interez.sk (Barbora Panyiová), boredpanda.com
0
Komentovať (0)