Pixabay

Čo všetko sa dá nájsť v temných zákutiach dark webu?

Na temnej strane internetu môžete nájsť skutočne čokoľvek. Dark alebo Deep web je miestom, ktoré nie je nijako (do určitej miery) regulované a dá sa tu nájsť skutočne mnoho kontroverzného a najmä nelegálneho tovaru, ktorý by ste na bežnej sieti nenašli. Pre pripojenie do tejto siete potrebujete špeciálny program, ktorý ale nie je problém stiahnuť. Už možno náročnejšie je dokonale si zabezpečiť anonymitu a to najmä vtedy, ak by ste si chceli odtiaľ niečo nelegálne objednať, čo vám rozhodne neodporúčame. Čo sa dá na Dark webe také zaujímavé nájsť? Toto sú vyjadrenia niektorých užívateľov. 

DRIXGOD

“Najzaujímavejšie veci čo som našiel, boli tie, ktoré vám dokážu úplne zmeniť identitu. Napríklad za približne 6 až 10 tisíc dolárov ste mohli získať americkú ID kartu, ale aj pas, vodičský preukaz a všetky ďalšie potrebné papiere, a tak sa môžete spokojne presťahovať do USA s novou identitou vyhotovenou podľa vašich želaní. Okrem toho ma zaujal tiež PDF dokument obsahujúci 1000 strán. Ten vyhotovili bývalí väzni a obsahuje všetky potrebné informácie ako prežiť vo väzení, ale tiež, ako sa do väzenia pašujú drogy alebo ako fungujú gangy”.

MRPEEL11

“Keď som sa hral viac s Torom (program, cez ktorý sa dostanete na dark web), podarilo sa mi dostať na rôzne anarchistické blogy a stránky propagujúce násilie a terorizmus. Bolo to celkom desivé.”

SUGARCOATEDKNIFE

“Zaujímal som sa o strelné zbrane, keďže v Európe je v podstate takmer nemožné získať povolenie na zbrane, ak nie ste športový strelec, poľovník, alebo sa nepohybujete v nebezpečných oblastiach. Aj tak ale zbrane ako útočné pušky alebo samopaly nezoženiete. Avšak na dark webe sa takéto veci dajú nájsť. Síce nie som v týchto veciach expert, no tie zbrane vyzerali tak, ako keby pochádzali z východnej Európy.”

via GIPHY

LUKEPA

“Je tam šialené množstvo drog na predaj. Netuším, či je to dôveryhodné, ale ak chcete, môžete si doslova objednať kilogramy tvrdých drog ako je heroín či kokaín, ale aj mnohé ďalšie.”

CRISISOFCONSONANT

“Asi najdivnejšie, čo som našiel na dark webe boli ponuky na rôzne lekárske a medicínske zákroky. Tvrdili tam, že majú k dispozícií ľudí v rôznych krajinách (od bezdomovcov až po ľudí z tretích krajín privezených na otrockú prácu). Za peniaze ste si mohli najať tiež ľudí na rôzne lekárske experimenty, alebo ste si mohli objednať látky, ktoré zapríčinia smrť či vyvolajú potrat. Našiel som aj inzeráty, v ktorých sa ponúkali nájomní vrahovia, ale to sa mi zdalo ako podvod.”

JORTSS

“Nie som si istý, či to bola skutočnosť, no našiel som návody, ako môžete z človeka urobiť živú nafukovaciu pannu nemožnú komunikovať. V návode sa spomínalo oddelenie hlasiviek, znehybnenie končatín, výmena zubov za silikónové náhrady… Autor návodu tvrdil, že uniesol niekoľko žien, ktoré takto pretvoril.”

Tento článok rozhodne neslúži k tomu, aby ste sa prihlásili na dark web a hľadali, či si z neho niečo dokonca objednávali. Každý prípadný prístup na dark web vykonávate na vlastné riziko a musíte počítať s následkami vášho konania.

Pozri aj: Dark Web: Temné zákutie internetu, kde bez problémov zoženiete drogy alebo zbrane

interez.sk (mmm), ladbible.comreddit.com
0
Uložiť článok
Komentovať