Foto: IMDB (TriStar Pictures)

Fakt, že film si najlepšie užijete v kine je nepopierateľný. Avšak to, že DVD prehrávač a pohodlie vlastného gauča majú tiež svoje čaro vám potvrdí tento zoznam,

Isteže, niekto môže tvrdiť, že jediný dobrý zážitok je ten z kina a žiadny iný. No okrem súkromia a domáceho pohodlia má sledovanie filmu v domácom prostredí ďalšiu výhodu. Možnosť stlačiť pauzu. Pretože obsahom niektorých filmov sú momenty, pri ktorých pociťujeme za túto možnosť obrovskú mieru vďaky. Niekedy filmy pauzujeme kvôli letiacim objektom, nereálnemu násiliu alebo jednoducho k tomu, aby sme si vychutnali erotickú scénu ešte raz. A potom ešte raz.

Článok pokračuje pod videom ↓

Toto je zoznam 12 filmov, ktoré boli najčastejšie pauzované. Po ich zhliadnutí pochopíte prečo. Pokiaľ s nimi máte skúsenosť alebo máte viac tipov, pokojne nám dajte vedieť v komentároch.

Pasca – Pružnosť Catherine Zeta-Jones

Musí byť celkom zjavné, prečo si táto scéna vyslúžila také množstvo fanúšikov. Ľudí s prstom na gombíku s funkciou pause a ústami otvorenými dokorán. Čo nás mohlo predsa zaujať viac ako manéver Catherine Zeta-Jones, ktorým sa veľmi elegantne vyhla laserovým lúčom? Sean Connery to pre tentokrát nebol.

Slamený vdovec –  Ikonické šaty Marilyn Monroe

Pravdepodobne jeden z najznámejších momentov v histórii filmu sú práve vejúce šaty Marilyn Monroe, o ktoré sa zaslúžilo prechádzajúce metro. Scéna z filmu Billyho Wildera sa stala symbolom showbiznisu. Ktorýkoľvek iný štipľavý moment, ktorý ospevoval Hollywoodsku krásu nebol tak dôležitý a zlomový ako tento.

Dobyvatelia stratenej archy – Mucha, ktorá pristála na záporákových ústach

Filmy o legendárnom archeológovi menom Indiana Jones sa dodnes tešia veľkej popularite. Zrovna v tom prvom sa však stalo niečo, čo nikto nečakal. Záporák Dr Belloq bol zamiešaný do dialógu, keď sa znenazdajky v zábere objavila mucha. O niekoľko sekúnd na to sa dostala k jeho perám a záhadne zmizla. Čo logicky vedie k záveru, že úbohý Paul Freeman v tej chvíli muchu zhltol.

Muž z ocele – Logo Wayne Enterprises na satelite

Fanúšikovia tohto superhrdinu vždycky hľadali rôzne tajomstvá a narážky, ktoré by mohli toto univerzum rozšíriť. A podarilo sa im to v najnovšom spracovaní. V jednom momente boja medzi Supermanom a Zodom sa záber dostane k satelitu. Tu vidíme logo spoločnosti Bruca Wayne, známej ako Wayne Enterprises.

Total Recall – Mutantka s tromi prsníkmi

Pokiaľ hovoríme o nahote vo filmoch, aj ten najnenápadnejší záber na prsia herečky z pravidla vyráža publiku dych. Keď nám vo filme Total Recall s Arnoldom Schwarzenegrom v hlavnej úlohe ukázala prostitútka trojicu pŕs na jednej hrudi, mali sme dosť dobrý dôvod na zastavenie obrazu.

Scanners – Explózia hlavy

David Cronenberg vytvoril niekoľko úžasných špeciálnych efektov vo svojom filme Scanners. A na čele všetkých bola explózia hlavy. Tento násilný moment spôsobil pre divákov veľký šok a to asi najmä kvôli roku vzniku daného filmu. Išlo o veľmi zaujímavú popravu a rozhodne o ďalší dôvod, prečo sa pauzovací gombík zíde.

Základný inštinkt – Prekríženie nôh Sharon Stone

Pokiaľ existuje dôvod, prečo by si ktokoľvek film pauzol, tak má aj meno. A meno toho dôvodu je Sharon Stone. Herečka nedvíhala tlak len vo vyšetrovacej miestnosti, ale aj v každej jednej kinosále na svete, kde sa film premietal. Jej prekríženie nôh sa stalo ďalším veľmi ikonickým momentom v pop kultúre.

Pozri aj: 8 filmov, ktorých ústrednými témami sú sex a pornografia. Tieto kontroverzné filmy sa aj napriek tomu oplatí vidieť

thecinemaholic.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články