odditycentral.com

Lucia Mužlová / / Série
Existuje mnoho ľudí, ktorí žijú tak trochu extravagantným životným štýlom. Buď zbierajú podivné veci, žijú v obrovských a luxusných domoch a majú bohatú zbierku topánok. Andrew Hyde je niekto, kto sa stal populárny presne pre pravý opak. Vlastní naozaj málo vecí.

Aby som bola presná, Andrew vlastní len 15 vecí, ak nerátame ponožky a spodnú bielizeň. A nie, nie je to bezdomovec, ani nie je chudobný a rozhodne nie je nezamestnaný. V skutočnosti pracuje ako konzultant pre mladé spoločnosti, je zakladateľom Startup Weekend a organizátorom TEDxBoulder konferencie. Keďže neustále kvôli práci pendluje medzi New Yorkom a Silicon Valley, nebýva v dome či v byte.

Určite nevynechajte aj skvelý príbeh manželského páru, ktorý precestoval v aute takmer celý svet a trvalo im to 23 rokov.

len15veci2
Andrew Hyde

Keď práve nepracuje, cestuje po svete a všade so sebou „ťahá“ svoj majetok, ktorý pozostáva z 15 vecí. Andrew hovorí, že ho vždy zaujímal minimalizmus a na začiatku si povedal, že vyskúša žiť len so 100 vecami. V auguste 2010 posunul tento nápad ešte ďalej a dodnes funguje len s 15 vecami, ak nerátame ponožky a spodné prádlo, ale to mu dokážeme odpustiť.

Určite ste už zvedaví na zoznam vecí, ktoré Andrew vlastní. Poďme teda na to.

batoh Arc’teryx Miura 30

košeľa (NAU)

pláštenka do dažďa (Mammut)

tričko (Arc’teryx)

šortky na behanie (Patagonia)

rýchloschnúci uterák

vlnená bunda (NAU)

toaletná súpravička

slnečné okuliare (Smith)

peňaženka

MacBook Air

iPhone 3GS

pracovná košeľa (NAU)

džínsy (Patagonia)

bežecké topánky

len15veci1
Andrew Hyde

Ako teda môžete vidieť, tomu sa naozaj hovorí minimalizmus. Našťastie sa v zozname nenachádza spodná bielizeň a ponožky. Andrew ráno nemusí uvažovať, čo si oblečie. Má dve košele, ktoré si medzi sebou strieda a samozrejme, že dodržuje základné hygienické návyky.

Na začiatku však nebolo všetko jednoduché. „Začal som oblečením. Dve košele, jedny džínsy, jedny krátke nohavice, topánky, slnečné okuliare a spodné prádlo. Pridal som pár nevyhnutných vecí ako telefón a MacBook Air. Všetko som to zbalil do batohu, pribalil toaletné potreby a uterák a niekoľko náhodných vecí ako pero, nabíjačku a podobne. Skúsil som to. Po piatich týždňoch na výlete som zistil, že je viac vecí, ktoré už k životu proste nepotrebujem,“ hovorí Andrew.

len15veci3
Andrew Hyde

Vo svete, kde priemerná žena vlastní asi 20 párov topánok, a kde ľudia žijú úplne sami vo veľkých domoch, je Andrew príkladom toho, že môžete mať šťastný život aj vtedy, ak toho nevlastníte veľmi veľa.

Viete si predstaviť, že by ste aj vy vlastnili len 15 vecí? Alebo dokonca ešte menej? Takýto život môže byť trochu náročnejší, no myslím si, že zrejme aj spokojnejší a šťastnejší. Podeľte sa o svoje názory s ostatnými v komentároch.

interez.sk (Lucia M.), odditycentral.com
0
Komentovať (0)