Niektoré hádanky možno na začiatku znejú celkom jednoducho. Keď sa však nad nimi zamyslíte, prídete na to, že riešenie je v skutočnosti oveľa obtiažnejšie ako ste si mysleli. A toto je jedna z nich.

Na prvý pohľad sa zdá, že nejde o žiadnu ťažkú úlohu. Po chvíli však zistíte, že riešenie nie je vôbec tak triviálne ako ste na začiatku odhadovali. Na našom portáli vám veľmi radi prinášame rôzne hádanky a úlohy, s ktorými si môžete potrápiť hlavy. Zvládnete aj túto od matematika Chrisa Zobera?

Zadanie úlohy:

Na preteky sa dostaví 25 bežcov. V jednom preteku môže však spolu bežať len 5 pretekárov. Dokážete určiť prvé tri miesta pretekov tak, že zorganizujete celkom 7 závodov?

(Pre riešenie úlohy je potrebné poznamenať, že v tejto situácii počítame s tým, že každý športovec má konštantný výkon. Teda ak v prvom preteku zabehne trať za 10.5 sekundy, potom aj v ďalšom preteku, do ktorého ho umiestníte, zabehne túto trať za 10.5 sekundy.)

bezci-prez

Tak sa poriadne potrápte a keď si budete myslieť, že ste prišli na ten správny postup, môžete si ho skontrolovať so skutočným správnym výsledkom. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )