Foto: Pixabay/Pexels

"Drobnú" chybičku v návrhu zákona si nikto nevšimol, až kým zákon nebol odhlasovaný.

Ženám v štáte New Hampshire takmer dovolili spáchať vraždu, na ktorú by mali úplnú imunitu. Republikánski zákonodarcovia totiž nesprávne prečítali presné znenie ich návrhu. Tamojší návrh zákona definuje plod ako osobu až po 20 týždňoch, a preto ak by niekto zabil nenarodené dieťa tejto dobe napríklad pri autonehode alebo útoku, bolo by to považované za vraždu či zabitie.

Podľa mnohých aktivistiek to však zároveň zakazovalo možnosť potratu. Kvôli mnohým sťažnostiam tak došlo k prepísaniu časti zákona a to tak, že tehotné ženy môžu ísť na potrat bez toho, aby ich za tento čin čakal nejaký trest. No namiesto toho, aby mohli tehotné ženy a lekári vykonať potrat, sa nedopatrením odhlasovalo aj to, že môžu vykonať vraždu, zabitie, vraždu z nedbalosti alebo napomáhať pri samovražde.

pexels.com

Návrh v takom znení, v akom je, umožňuje napomáhať pri samovražde a tehotné ženy môžu vraždiť bez akýchkoľvek dôsledkov,“ vyjadril sa republikán JR Hoell. Chybu si však všimli až po tom, čo návrh zákona schválili, a preto budú musieť členovia kongresu hlasovať za dodatočnú zmenu v zákone.

Nikto z nás nehlasoval za to, aby bolo vraždenie beztrestné. Nebolo to zámerom,“ tvrdí ďalší republikán Dick Hinch. Novú verziu zákona by už guvernér Chris Sununu mal podpísať.

Pozri aj: 14 bláznivých a absurdných starých zákonov z Veľkej Británie, ktoré platia ešte dodnes

ladbible.com, independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)