Foto: Bored Panda

Ľuboš Belko / / Série
To, čo malo byť obyčajným nákupom potravín sa obrátilo na otrasný zážitok. Poučenie z tohto príbehu by sme si mali zobrať všetci.

Mladá Američanka mala v pláne si svojim urobiť víkendový nákup. Situácia sa však zvrtla po tom, čo sa stretla s intoleranciou a nepochopením okolia. Jej dvojročný synček trpí ťažkou, no nie tak známou chorobou. Táto mamička sa rozhodla zdieľať svoju nepríjemnú príhodu na facebooku. Keď sa delila so svojimi priateľmi o svoj nemilý zážitok, netušila, že jej príbeh si prečítajú státisíce ľudí.

Jeden obyčajný štvrtkový večer sa vybrala Dallas Lynn do Wallmartu s jasný cieľom. Nakúpiť. A táto udalosť prebiehala tak ako bolo zvykom, celkom hladko. Avšak v momente, kedy stála v rade pri pokladni, veci sa zvrtli. Jej dvoj ročný synček chcel svoju mamu objať. A ona, ako každá iná matka v takejto situácii, mu samozrejme vyhovela. Počas toho, ako ho dvíhala sa mu odhalilo bruško. Samozrejme vďaka jeho ochoreniu sa mu odhalili stómie. „Zvyčajne mu nechávam pod tričkom tielko, ale dnes som to vynechala, keďže sme mali naponáhlo,“ píše Dallas. „Vďaka tielku sa mu stómie nepohybujú a nehrá sa s nimi.“

Geplaatst door Dallas Lynn op woensdag 18 november 2015

V rade za mamičkou a jej synom stála staršia pani. Akonáhle chlapcove bruško zbadala vykríkla neprístojnú poznámku, ktorá svedčila o jej nevedomosti. „Prečo ste preboha dopustili, aby mu to niekto urobil?“

„S vyrazeným dychom som sa otočila a než som stihla čokoľvek povedať, pani pokračovala. Opýtala sa ma, prečo to má.“ vysvetľuje ďalej pohoršená Dallas. Pre upresnenie, stómia, alebo v tomto prípade kolostómia je vývod hrubého čreva. Stómie sa zakladajú v prípade, že je telo neschopné vyvádzať odpad tradičnou cestou a musí sa tak vytvoriť otvor na brušnej stene. Syn tejto mladej Američanky trpí zvláštnou ochorením známym ako Hirschprungova choroba. Dallas staršej pani za ňou v stručnosti tieto fakty vysvetlila, pretože sa jej chcela zbaviť.

Getting a tube back into a sleeping kid is waaaay harder than getting a colostomy bag back onto a sleeping kid ever was….

Geplaatst door Dallas Lynn op zaterdag 22 april 2017

Avšak staršiu pani zrejme stále premáhala potreba vyjadriť sa. „Ospravedlňujem sa, ale myslím si, že to vyzerá odpudzujúco, mohli by ste mu to tričko napraviť?“ V tom momente Dallas zatúžila s touto dôchodkyňou zatriasť a opýtať sa jej, či má v hlave všetko v poriadku. Namiesto toho jej však zaželala pekný večer a išla sa zaradiť k inej pokladni. Pre tento nepríjemný zážitok sa rozhodla zdieľať fotku svojho syna na facebooku, pretože na jeho vzhľade nie je nič odpudzujúce. „Stómie sa v súčasnosti zdajú ako tabu, aj napriek tomu, že ich nosí okolo 500 000 Američanov. Ochorenie môjho syna môže byť nezvyčajné, ale jeho bruško určite nie.“

Dallas sa tiež snaží poukázať na problém, že pani, ktorá sa obchode sťažovala na bruško jej syna nechápe, že je to zdravé dieťa, ktoré sa ničím nelíši od ostatných drobcov. Behá, hrá sa, pláva a chodí do jasiel. „Je to moje srdiečko. Je zábavný a má osobnosť. Je sladký, miluje ale je to taktiež malý čert.“ zastáva sa svojho syna Dallas.

Geplaatst door Dallas Lynn op zondag 28 februari 2016

Táto malá kauza, ktorá sa v Americkom Wallmarte odohrala, zažila veľkú popularitu a mnoho žien prejavilo Dallas a jej synovi súcit a veľkú podporu. Pochopenie nájde veľa ľudí, avšak v tej pravej chvíli si svoje slová uvedomuje málokto. Preto by mal byť každý opatrný s tým, k čomu sa vyjadruje, najmä v prípade, že nejde o niečo, čo sa ho týka. Každý z nás zvádza nejaký boj o ktorom nikto nevie, ale tento malý chlapec, ten svoj vyhráva.

Pozri aj: Mamička napísala do školy e-mail o tom, že jej dieťa si už viac nebude robiť domáce úlohy. Tu je dôvod prečo

boredpanda.com, facebook.com

 

0
Komentovať (0)