Foto: flickr.com (Laser Burners), wikimedia.org

Kremnican / / Série
Tajné spolky sú súčasťou ľudskej spoločnosti od nepamäti. Niektoré spolky sa stratili vo víre dejín, no iné fungujú dodnes.

Od pradávna ľudí fascinovali tajné kluby a spolky. Vieme, že existujú, no nikto z nás nemôže nahliadnuť dnu. Medzi tieto spolky patrí aj Bohemian Grove, ktorého členmi sú najmocnejší muži Ameriky.

Každý rok sa spolok Bohemian Grove stretáva na 1100 hektárovom pozemku blízko mesta Monte Rio v Kalifornii, ktorý dostal prívlastok druhé najtajnejšie miesto v Amerike po Oblasti 51. Členovia klubu tvrdia, že je to len stretnutie ľudí za účelom spoločnej rekreácie. Lenže ako to už pri takýchto prípadoch býva, vždy sa nájdu ľudia, ktorým ich zvedavosť nedá spávať a spájajú spolok s rôznymi konšpiráciami. Jedným z nich je aj Alex Jones, ktorému sa v roku 2000 podarí preniknúť na pozemok Bohemian Grove a natočiť o ňom dokument (nájdete ho na konci článku).

Bohemian Grove

V roku 1872 sa skupina bohémskych (voľnomyšlienkárskych) novinárov zo San Fransisca rozhodla založiť spolok, v ktorom by mohli tráviť svoj voľný čas po práci. Spočiatku bol spolok prístupný len novinárom, no neskôr začali do spolku prijímať aj iných umelcov, ktorých spájala neviazanosť a nekonvenčnosť názorov. V roku 1882 navštívil spolok aj uznávaný spisovateľ Oscar Wilde. V tom čase sa už Bohemian Grove stáva miestom pre vyvolených.

Na začiatku fungovania spolku bol zoznam členov verejný, no časom sa začal utajovať. Zo známych osobností, ktoré boli a sú členmi spolku, môžeme spomenúť niekoľko amerických prezidentov: Dwight Eisenhower, Richard Nixon, Ronald Reagan, Jimmy Carter, George H.W. Bush a jeho syn George W. Bush. Ďalej do spolku patria aj David Rockefeler, Clint Eastwood či Arnold Schwarzenegger. Členmi spolku sa môžu stať len muži a dnes ich je okolo 2000. Keďže ženy sem majú vstup zakázaný, rozhodli sa vytvoriť si vlastný spolok Belizean Grove, ktorý je taktiež zahalený tajomstvom.

George W. Bush 48

Pred Alexom Jonesom sa do spolku podarilo dostať len jednému novinárovi – Philipovi Weissovi, ktorý o fungovaní spolku napísal článok, v ktorom píše, ako idú najmocnejší muži sveta na „tábor“. V článku však popíše aj sexuálne orgie spolku s najatými prostitútkami. Na rozdiel od Weissa sa Jonesovi podarilo zachytiť a popísať rôzne rituály, ktoré bežným ľuďom pripadajú nanajvýš znepokojujúce. Symbolom spolku je sova, ktorá je taktiež jedným zo symbolov spolku iluminátov. Pred jej sochou sa koná obrad známy ako „spálenie starostí“ (Cremation of Care), pri ktorom sa zapáli figurína človeka, pričom členovia spolku majú oblečené kostýmy a odriekavajú špecifické texty. Tento akt je vyvrcholením každoročného divadelného predstavenia s názvom „Veľká hra“, ktorého sa zúčastňujú členovia klubu.

wikimedia.org

Jones sa vo svojom dokumente pýtal ľudí z mesta Monte Rio na to, čo si myslia o fungovaní spolku. Ich názory sú rôzne, no niektorí si myslia, že dôvodom stretávania sa klubu sú rituály čiernej mágie. Samotný Jones na to povedal: „Vieme, že mocní muži sveta sa spoliehajú na astrológiu, a že ľahko podliehajú okultizmu. Veď aj nacizmus vyrástol z tajnej spoločnosti Thule.“ Aj keby neboli tieto rituály hlavným bodom spolku, považuje ich za veľmi podivné: „Ako môžeme veriť politikovi, ktorý riadi náš svet, prisahá na kresťanské hodnoty a pritom potajomky uctieva starovekých bohov?“

Medzi obyvateľmi USA sa povráva, že najmocnejší muži Ameriky tu rozhodujú o budúcnosti krajiny, ktorá ovplyvňuje chod celého sveta. Na pozemku Bohemian Grove sú postavené prednáškové sály a ďalšie budovy, v ktorých členovia debatujú. Dnes je už známe, že nápad na Projekt Manhattan vzišiel práve tu v roku 1942. Takisto tu Ronald Reagan odštartoval svoj program Strategic Defence Initiative, ktorý slúžil na „obranu“ USA pred atómovými zbraňami. Jeho kritici ho považovali za začiatok ďalšej éry pretekov v zbrojení so Sovietskym zväzom.

Každý z nás si môže na fungovanie spolku spraviť vlastný názor. O tom, čo sa deje za bránami pozemku Bohemian Grove sa nedozvieme. Každopádne je na zamyslenie, prečo sa každý rok stretáva 2000 najmocnejších mužov USA na tomto mieste. Je ťažké uveriť tomu, že sa jedná len o spoločnú dovolenku, kde sa vykonávajú najrôznejšie rituály, z ktorých takmer všetky ostávajú tajné už 144 rokov.

Pozri aj: Obyvatelia by trpeli nedostatkom. Takto by to vyzeralo, keby bol na Slovensku stále socializmus

wikipedia.org, youtube.com

0
Komentovať (0)