Ilustračná foto: Pexels

Stačí na to sprej, ktorý máte istotne aj doma.

Keď teplota vzduchu poklesne pod nulu a nastanú tie ozajstné mrazy, majiteľov automobilov čaká ráno pri ceste do práce nepríjemnosť v podobe nekonečného zoškrabávania námrazy z okien. Ďalšou nepríjemnosťou je ale tiež primŕzanie dverí áut, ktoré idú len veľmi ťažko otvoriť. Našťastie, aj na toto existuje ľahký trik, ako sa tomu dá predísť.

Niektorí milovníci motorizmu už o tomto triku vedia, keďže rôzne videá s návodom, ako predchádzať primŕzaniu dverí na aute pri mínusových teplotách možno nájsť kdekoľvek na internete. Na tento trik vo svojom videu upozornila česká televízia Nova. Stačí na to sprej, ktorý má istotne každý motorista doma.

Primrznutie dverí spôsobuje voda na tesnení okolo dvier. A tej sa zbavíte jednoducho za pomoci handričky a viacúčelového oleja (ideálne na báze silikónu), ktorý dokáže odpudzovať vodu.

Sprej stačí naniesť na handričku a tesnenie okolo dvier na všetkých stranách riadne vyčistiť. Tesnenie bude ošetrené a vodu bude odpudzovať, takže primrznutie dverí už v mínusových teplotách hroziť vášmu autu nebude.

Uložiť článok

Najnovšie články