Foto: Screen (Youtube.com)

Ľuboš Belko / / Film
O ich príbehu sa tvorcovia filmu dozvedeli rovnako ako zbytok sveta. Z článku, ktorý o nich vyšiel vo Wall Street Journal.

Skupina niekoľkých kamarátov sa už od strednej školy stretáva vždy vo februári za jediným účelom. Extrémnej naháňačky. Ich hra trvá už 29 rokov a Mike Konesky je jeden z 10 účastníkov, ktorí túto tradícia držia na žive už skoro tri dekády. Ich hra sa opakuje každý rok a spravidla trvá 28 dní. Pravidlá všetci poznáte, ten kto „to“ je naháňa ostatných, až kým „to“ neodovzdá ďalej.

Pred pár rokmi, vo februári, sa všetci stretli v Seattli, kde sa malo odohrávať ich interview. Počas toho ako čakali na chodbe, jednému z nich, ktorý je mimochodom letecký inžinier, pípla SMSka, v ktorej sa písalo, aby sa dostavil k autu Patricka Schultheisa. Tu sa mali stretnúť, aby sa telefonicky spojili s agentom, ktorý zabezpečoval predaj práv filmovej spoločnosti. Keď sa letecký inžinier Joe Caffero dostavil k autu, otvoril sa kufor, vyskočil z neho Joe Tombari udrel a zakričal: „Si to, ty debil.

IMDB (Warner Bros.)

Je podstatné poukázať na to, že každý rok títo priatelia riskujú svoju prácu, manželstvo či dobrú povesť, a to len kvôli hre. Naháňačke, v ktorej neexistuje žiadna úcta. Keď sa Patrick Schultheis dozvedel o nečakanej smrti svojho otca, prehlásil, že naháňačka bude pokračovať. „Môj otec si myslel, že to, čo robíme, je úžasné. Dokonca to bola téma našej poslednej konverzácie,“ prehlásil Patrick.

IMDB (Warner Bros.)

Počas pohrebu stál pri truhle jeho otca a jeden z jeho priateľov k nemu podišiel. Tom o čom si Patrick pôvodne myslel, že je priateľské gesto, bola podlá zrada. Nahol sa k nemu a zašepkal: „Si to.“ Keď Patrick jedného dňa prilietal do Setllu, ďalší z jeho priateľov, Joe Tombari, si zistil, kedy prichádza jeho lietadlo a čakal ho pri vodičovi auta, ktoré si objednal. Patrick však túto pascu očakával a tak sa domov vydal svojim autom. „Ten vodič ma stál 100 dolárov, no stálo to za to.
Najlepšie na celej veci je, že táto skupinka mužov skutočne predala filmové práva na ich príbeh a my sa už čoskoro môžeme tešiť na film o tejto extrémnej naháňačke. Film Taguj! prichádza do našich kín už 14. júna a minimálne tento stručný súhrn udalostí by vás mohol presvedčiť o tom, že sa skutočne máme na čo tešiť. Hlavné úlohy si zahrali Jeremy Renner, ktorého môžete poznať z filmov Avengers či Prvý kontakt a Ed Helms známy z filmov Vo štvorici po opici a My sme Millnerovci.

Je skutočne obdivuhodné, že títo štyridsiatnici dokázali tak unikátnu tradíciu udržať na žive od 80. rokov až dodnes. A to aj napriek všetkým významným životným udalostiam či tragédiám. A už len preto si určite vlastný film zaslúžia. A keďže najlepší scenár píše život, určite nebudeme sklamaní.

Pozri aj: Matt Groening, tvorca Simpsonovcov, si nachystal prekvapenie. Už čoskoro bude Netflix vysielať jeho nový kreslený seriál

wsj.com, en.wikipedia.org, imdb.com
0
Komentovať (0)