Foto: Profimedia

Príbeh slávnej punkovej kapely Sex Pistols mieri na televízne obrazovky.

Spojenie, o akom sa milovníkom seriálov a punkovej hudby zrejme ani nesnívalo. Už dlhšie je známe, že televízni producenti pokukujú po príbehu o slávnej britskej kapele Sex Pistols. Teraz sa projekt pomohol smerom vpred.

Šesťdielnu minisériu s prostým názvom Pistol zrežíruje uznávaný filmár Danny Boyle. Toho si mnohí filmoví fanúšikovia pamätajú ako režiséra kultovky Trainspotting, oscarovky Slumdog Millionaire, či postapokalyptického hororu 28 Days Later. Informoval o tom web The Guardian.

Sex Pistols počas jedného zo svojich prvých koncertov. Foto: Profimedia

Boyle príbeh novej minisérie zrežíruje podľa memoárov Steva Jonesa, jedného z členov slávnej britskej punkovej kapely. Ten vyšiel v knižnej podobe pod názvom Lonely Boy v roku 2016.

V hlavnej úlohe hviezda Game of Thrones

O scenár sa postará Frank Cottrell Boyce spolu s Craigom Pearcom. Jednu z hlavných postáv stvárni hviezda seriálu Game of Thrones, herečka Maisie Williams, ktorá sa ukáže ako punková ikona Jordan, vlastným menom Pamela Rooke. Tá sa v skutočnom živote preslávila ako modelka a žena, ktorá počas 70. rokov 20. storočia bola prítomná na mnohých prvých koncertoch Sex Pistols.

Herečka Maisie Williams. Foto: MovieStillsDB

Ďalšími obsadenými postavami sú herec Toby Wallace sa predstaví ako Steve Jones, Johna Lydona stvárni vychádzajúca hviezda Anson Boon.

Anson Boon a Toby Wallace. Foto: MovieStillsDB

Čo sa týka samotnej minisérie, tak tú uvedie americká televízna stanica FX a aj britská BBC, ktorá novinku bude koprodukovať.

V novej minisérii nahliadneme na miestami komický, miestami dramatický príbeh jednej z najslávnejších punkových kapiel sveta, ktorá v čase svojho vzostupu doslova zmenila tvár nielen svetovej kultúry, ale najmä britskej spoločnosti.

Produkcia šiestich dielov minisérie má odštartovať už 7. marca tohto roku. Kedy sa dočkáme hotového diela vo vysielaní spomínaných televízií zatiaľ nie je známe.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )