Foto: Flickr (Adam Cohn)

Čepeľ na kohútej nohe rozrezala policajtovi stehennú tepnu a on vykrvácal.

Policajného náčelníka z filipínskeho mesta San Jose zabil počas razie na nelegálnych kohútích zápasoch kohút, ktorý mu pripevnenou ostrou čepeľou prerezal tepnu na nohe a on v dôsledku toho vykrvácal. Incident sa stal ešte v pondelok v obci Madugang v provincii Severný Samar.

Polícia zasahovala proti kohútím zápasom, pretože existujú obavy, že tieto zhromaždenia pomáhajú koronavírusu šíriť sa. Náčelník Christian Bolok sa pri razii pokúsil chytiť jedného z kohútov, keď mu jedna z malých oceľových čepelí pripevnená k jeho nohe spravila ranu na ľavej nohe a zasiahla stehennú tepnu, povedal pre agentúru AP provinčný guvernér Edwin Ongchuan s tým, že čepeľ mohla byť aj otrávená. Policajt s kolegami sa snažili spomaliť stratu krvi tak, že mu okolo nohy pevne uviazali látku ako škrtidlo, ale zrejme ju použili na nesprávnom mieste.

Na vidieku ide o obľúbenú aktivitu

Foto: Flickr (John Tewell)

Polícia zatkla troch farmárov, ktorí sa zúčastňovali na zápasoch, a pátra po troch ďalších. Pri akcii zhabala sedem kohútov, pár čepelí a 550 pesos (v prepočte 9,60 eur). Ongchuan pochválil Bolokovo odhodlanie presadzovať ochranné mechanizmy na boj proti koronavírusu v provincii a jeho rodine poskytol finančnú pomoc.

Kohútie zápasy sú obľúbená aktivita i hazard na mnohých častiach filipínskeho vidieka. Niektoré sú licencované a legálne, mnohé sú však protizákonné. Všetky takéto podujatia sú v súčasnosti zakázané v rámci boja proti šíreniu koronavírusu.

Filipíny od začiatku pandémie zaznamenali viac ako 375-tisíc prípadov nákazy, druhý najvyšší počet v juhovýchodnej Ázii, a najmenej 7 114 úmrtí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )