Foto: MovieStillsDB

RTVS nakupovala seriálové hity z celého sveta.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa na televíznom veľtrhu MIPCOM vo francúzskom meste Cannes predstavila so svojimi produkčnými novinkami. Z vlastnej hranej tvorby predstavila televíznu drámu Nero a Seneca, vianočnú rozprávku Čarovný kamienok a dokument Volanie. Dohodla tiež nákup nových seriálov a dokumentov. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Film Nero a Seneca vychádza z divadelnej hry Edvarda Radzinského, diváci ho v premiére uvidia na Jednotke 10. novembra o 20.30 h. “RTVS ako každý rok natočila novú vianočnú rozprávku. Poľská PLUS TV, ktorá kúpila všetky predchádzajúce rozprávky z dielne RTVS, má záujem aj o licenciu na vysielanie Čarovného kamienka,” uviedla Rusnáková.

Celovečerný dokumentárny film Volanie zachytáva atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počajevská lavra. Záujem o tento dokument podľa Rusnákovej prejavili Česká televízia, katolícka univerzita z Južnej Kórey a distribútor vo Francúzsku.

“Veľký úspech dlhodobo v Cannes zaznamenávajú animované večerníčky RTVS Mimi a Líza, Websterovci, Drobci a Tresky plesky. Tentoraz zaujali vysielateľov v Japonsku a v Južnej Amerike,” povedala hovorkyňa.

Tretí Príbeh služobníčky aj dokumenty od BBC

Diváci sa na budúci rok môžu tešiť na dokumentárne seriály z produkcie BBC, ako napríklad Dynastie, Serengeti, Sedem svetov, jedna planéta, Zem z vesmíru. RTVS v Cannes kúpila aj najnovšie spracovanie literárnych adaptácií Bedárov a nedokončenú novelu Sandition od Jane Austinovej.

Rusnáková ďalej hovorí, že na obrazovkách RTVS sa v budúcom roku objaví tínedžerský tanečný seriál Nájdi ma v Paríži, pokračovanie seriálu Doktor z hôr – nové osudy aj druhá séria Skôr než zomrieme a dramatický seriál Horskí záchranári. Televízia získala aj tretiu sériu seriálu Príbeh služobníčky (Handmaid’s Tale) a nové spracovanie slávnej literárnej série Anna zo Zeleného domu (Anne With an E), ktoré poznajú aj predplatitelia streamovacej služby Netflix.

“Diváci tiež uvidia kolekciu filmov režiséra Federica Felliniho k 100. výročiu jeho narodenia, nové tituly z úspešných Najkrajších rozprávok, detský seriálový hit Operácia Ouch a na budúcoročnú jeseň ich čaká tretia séria výpravného historického seriálu Katarína Veľká,” uzavrela Rusnáková.

RTVS v minulosti na televíznom veľtrhu Mipcom zakúpila viacero úspešných noviniek. Okrem prvých dvoch sérií Príbehu služobníčky to boli napríklad seriály európskej produkcie ako Kráľovná Viktória od ITV, či nemecký seriál Babylon Berlín z dielne spoločnosti BETA film.

Televízny veľtrh MIPCOM (Marché International des Programmes de Communication) sa koná každý rok v Cannes. Stretáva sa na ňom televízny priemysel z celého sveta od vysielateľov, producentov, distribútorov audiovizuálnych diel až po nákupcov a médiá, ktoré na tomto mieste prezentujú novinky z najnovších televíznych produkcií. Koná sa pravidelne v Cannes už od roku 1985 vždy v októbri a počas 4 dní.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )