Foto: facebook.com (Eestimaa Loomakaitse Liit)

Skupina robotníkov v Estónsku zachránila z mrznúcej rieky psa, ktorý však úplne "obyčajným" psom nebol.

Skupina mužov z Estónska sa rozhodla spraviť dobrý skutok po tom, ako si všimli psa v studenej a ľadovej vode. Po príchode k veterinárovi však zistili, že to pes nie je. 

Okrem mužov, ktorí psa zachránili, bol v šoku aj samotný veterinár. Po príchode na kliniku sa totižto zistilo, že pes, ktorého muži zachránili z rieky Parnu, nie je pes, ale vlk.

Estónska organizácia pre ochranu zvierat (Estonian Union for Protection of Animals), skrátene EUPA, sa vyjadrila, že keď bol vlk prinesený na kliniku, mal nízky krvný tlak, čo spôsobilo, že bol pokojný. Rando Kartsepp, jeden z mužov, ktorí vlka zachránili povedal: „Vlka sme museli preniesť cez svah. Bol celkom ťažký. Bol však veľmi pokojný, spal mi na nohách. Raz za čas zdvihol hlavu, no to bolo všetko.“ 

Veterinári na klinike boli spočiatku podozrievaví. Zdalo sa im, že tento „pes“ by mohol byť v skutočnosti vlkom. Všetko sa však potvrdilo až keď vlka uvidel miestny poľovník, ktorý tento fakt potvrdil. Akonáhle veterinár zistil, že pes je vlkom, spravil bezpečnostné opatrenia. Po ošetrení bol vlk umiestnený do klietky.

Za ošetrenie vlka zaplatila všetky náklady EUPA a hneď na druhý deň bol vypustený do voľnej prírody aj s GPS obojkom. Hovorca EUPA povedal: „Sme šťastní ako tento príbeh skončil. Chceli by sme poďakovať všetkým účastníkom, ktorí sa na záchrane podieľali, najmä mužom, ktorí vlka zachránili a lekárom, ktorí ho ošetrili.“ 

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články