Foto: YouTube.com/WSB-TV

YouTuber našiel poklad nevyčísliteľnej hodnoty.

Mladý muž menom Richard Ragland zomrel pár dní pred svojimi 23. narodeninami pri vodopáde v národnom parku Foster Falls v americkom Tennessee. Bol rok 2017 a jeho blízka rodina od momentu, kedy o svojho syna prišla, premýšľala nad tým, aké boli posledné okamihy života ich milovaného syna. Rozlúsknutie týchto záhad napokon prišlo dva roky po tragickej udalosti, keď YouTuber-potápač našiel na mieste tragédie hlboko pod vodou GoPro kameru zosnulého muža.

Richardova rodina už ani len nedúfala, že sa o posledných okamihoch svojho syna dozvie viac informácií. Pokoj v duši im ale napokon priniesol známy americký YouTuber Rich Aloha. Tento potápač sa totiž nedávno rozhodol nakrútiť jedno z svojich videí práve na mieste, kde pred dvomi rokmi tragicky zahynul mladík Richard. Informuje o tom britský portál Independent.

Hlboko pod vodou pri potápaní objavil niečo, čo vyzeralo ako malá a rozbitá GoPro kamera. Rich Aloha neveril, že by sa mu z nej podarilo niečo zachrániť, napokon ale zostal prekvapený. O to viac, keď zistil, že predmetná kamera patrí zosnulému mladíkovi, ktorý na mieste zahynul.

O tragickej nehode 22-ročného Richarda YouTuber počul od miestnych správcov parku. Preto zostal prekvapený, keď našiel GoPro kameru a záznamy z nej si potom prechádzal na svojom počítači. „Prechádzal som si uložené zábery na pamäťovej karte a keď som to zbadal, neveril som vlastným očiam,“ prezradil médiám Rich Aloha.

Keďže chcel kameru aj spolu s poslednými zábermi mladíka odovzdať trúchliacej rodine, rozhodol sa, že pre to spraví čokoľvek.

Ako portál Independent uvádza, YouTuber trávil hodiny sledovaním zachovaných videí a pomocou Googlu sa snažil prísť na to, odkiaľ presne pochádzal a kde by mohol jeho pozostalú rodinu nájsť. Napokon sa mu to podarilo a nájdenú GoPro kameru odovzdal Richardovej matke.

„Znamená to pre nás naozaj veľa. Ten človek sa nevzdával, hľadal a obvolával všetkých len preto, aby sa s nami spojil a odovzdal nám to,“ prezradila atlantskej spravodajskej stanici WSB Richardova matka Robin McCreaer.

Posledné zábery nažive dva roky mŕtveho mladíka si môžete pozrieť v reportáži spravodajskej stanice WSB nižšie.

Independent
2
Uložiť článok
Komentovať