Foto: Unsplash

Letisko Schwechat pravidlá nemení, podľa Martina Klusa (SaS) si ich môžu jednotliví leteckí dopravcovia prispôsobovať.

Rakúsko počas zimnej sezóny umožní využívanie lyžiarskych a turistických lanoviek a vlekov len pre zaočkovaných a pre tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali. V prípade, že si permanentku zakúpi nezaočkovaný občan, budú mu vrátené peniaze. Vo svojom profile na sociálnej sieti na to upozornil Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viedenské letisko Schwechat zatiaľ nezaviedlo žiadne opatrenia nad rámec platných opatrení v Rakúsku. „Každopádne, podmienky vstupu a prevádzky na ktoromkoľvek letisku, ako aj podmienky check-in a boardingu sú vždy vo výlučnej právomoci daného letiska, respektíve leteckého prepravcu,“ upozornil Klus.

Pre vstup do Rakúska naďalej platí režim 3G, teda testovaní, očkovaní, prekonaní. Tranzit cez krajinu je tiež bez obmedzení. Vstup do krajiny je tak aj naďalej možný aj s negatívnym testom. Pravidlá sa menia najmä vo vnútri krajiny, kde sa systém 3G mení na 2G, obmedzenia sa teda dotknú tých, ktorí sú nezaočkovaní. Rakúska vláda tak chce podporiť zaočkovanosť v krajine a znížiť tlak na nemocnice.

0
Uložiť článok
Komentovať