Kráľovná Alžbeta s deťmi a manželom. Foto: profimedia

Uvedomili ste si to niekedy?

Svet pred pár dňami zasiahla informácia o úmrtí kráľovnej Alžbety II., ktorá bola pri moci neuveriteľných 70 rokov. Téme sme sa veľmi pozorne venovali a podrobnosti môžete nájsť v našich článkoch. Teraz si však ľudia všimli niečo nezvyčajné, píše portál Unilad.

Článok pokračuje pod videom ↓

Verejnosť si totiž uvedomila, že vlastne nikdy nevidela žiadne fotografie tehotnej panovníčky, hoci mala so svojim manželom, zosnulým princom Filipom, až štyri deti. Fotografií, na ktorých je tehotná princezná Diana, Kate Middleton či Meghan Markle je však plný internet. Prečo tomu tak je?

Prísna etiketa

Podľa odborníkov môže za tento fakt vtedajšia etiketa okolo kráľovských tehotenstiev. Svet je dnes zvyknutý na rôzne fotografie od paparazzov či z oficiálnych zdrojov, no nie vždy tomu tak bolo. Tehotenstvá kráľovnej dokonca ani raz neboli oficiálne oznámené.

Foto: Profimedia

Keď sa mal narodiť súčasný kráľ Karol III., Buckinghamský palác vydal len strohé vyjadrenie: „Jej kráľovská výsosť princezná Alžbeta nebude po konci júna podnikať žiadne verejné aktivity.“ Dnes je jednoduchá iná doba a verejnosť je oveľa lepšie informovaná.

Dokonca aj noví kráľovskí potomkovia bolo pred publicitou poriadne chránení. Prvá fotografia Karola III. uzrela svetlo sveta až štyri mesiace po jeho narodení. Túto tajnostkársku tradíciu prelomila až princezná Diana v roku 1982. Ako prvá porodila v nemocnici a nie priamo v paláci.

„Už som viac nezvládala tlak zo strany tlače, bolo to neznesiteľné. Bolo to, ako keby sledovali každý jeden môj deň,“ odpovedala Diana na otázku, prečo si vybrala pôrod v nemocnici. Tehotenstvo vojvodkýň Kate a Meghan bolo už následne veľmi dobre zdokumentované a svet mohol vidieť fotografie kráľovských potomkov už pár hodín po ich narodení.