Ilustračná foto: TASR (Andrej Galica)

Chcela silou mocou vyhrať tučný balík peňazí.

Slovensko je krajina neobmedzených možností, čo sa vo veľkej miere snaží využiť množstvo našich občanov. (Ne)šikovným spôsobom sa do zoznamu finančných kriminálnikov najnovšie pridala aj 57-ročná pracovníčka pošty v menšej obci v Hlohovci. Obvinili ju zo sprenevery, pretože ju zlákali stieracie žreby, ktoré mala predávať, no ona ich kradla. 

O kurióznom prípade sprenevery informovala na svojom facebookovom profile Polícia Slovenskej republiky.

„V menšej obci pri Hlohovci vykonali nadriadení kontrolu na pobočke, pri ktorej zistili nezrovnalosti v pokladni,“ informuje slovenská polícia v nedávnom príspevku.

Podľa zistení mala 57-ročná pracovníčka Slovenskej pošty zostierať žreby v hodnote 1 990 eur. Pobočke pošty svojím konaním spôsobila škodu za viac ako 2 300 eur. Žena mala v priebehu jedného mesiaca stierať žreby, pričom na niektorých mala vyhrať aj obnos peňazí. Podľa informácií, ktoré Polícia SR na svojom Facebooku zverejnila, ich mala zostierať niekoľko desiatok.

„Poverený policajt ju po vykonaní procesných úkonov obvinil z prečinu sprenevery,“ uvádza sa v závere príspevku. Spôsobenú škodu 2300 eur žena napokon vrátila. Trest ju však podľa všetkého neminie.

0
Uložiť článok
Komentovať