Foto: MovieStillsDB

Do paralelných svetov plných Spider-Manov sa pozrieme už o dva roky!

Už po premiére mu veštili nielen diváci, ale i filmoví kritici sľubnú budúcnosť. Po veľkých chválach, silných tržbách i zisku prestížneho Oscara v kategórii Najlepší animovaný film, bolo len otázkou času, kedy tvorcovia animovaného Spider-Mana z minulého roku ohlásia jeho pokračovanie. Oficiálne sa tak ale stalo až teraz, keď sa na svetlo sveta dostala informácia o dátume jeho premiéry.

Sequel a jeho ďalšie možné spin-offy prakticky viseli vo vzduchu niekoľko mesiacov po premiére jednotky. Animovaná snímka Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spider-Verse) si pokračovanie doslova žiadala a jeho skvostná atypicky vyzerajúca animácia pripomínajúca živý komiks bola dovtedy niečím, čo sa na plátnach kín len tak často nevyskytuje. Tvorcovia, samozrejme, priania divákov vypočuli a pokračovanie úspešného projektu, ako informuje portál NME, pripravia.

Viac ako tri roky po jednotke

Aj keď sa o pokračovaní animovaného Spider-Mana z roku 2018 hovorí už dlhšie, bol len „ohlásený“, no konkrétny dátum jeho premiéry známy nebol. Zmenilo sa to až počas uplynulého víkendu, kedy sa na oficiálnom účte na sociálnej sieti Twitter objavil krátky videoklip, ktorý ho po mesiacoch dohadov konečne ozrejmil.

Ďalšieho príbehu z „multivesmíru“, v ktorom neexistuje len jeden, ale hneď niekoľkých pavúčích mužov (i žien), sa dočkáme 8. apríla 2022.

Desiata adaptácia Spider-Mana v tomto storočí

Ako ďalej portál NME uviedol, s chystaným pokračovaním pôjde už o desiaty celovečerný film o Spider-Manovi, ktorý sa toto storočie dostane do kín. Dráhu odštartovala trilógia režiséra a producenta Sama Raimiho v roku 2002, nasledoval reboot s Andrewom Garfieldom a Emmou Stone v hlavných úlohách a potom sa Spider-Mana chytili Disneyho Marvel Studios a uviedlo ďalššie dve snímky s podtitulmi Homecoming a Far From Home patricim do konceptu Marvel Cinematic Universe.

Keďže je však stále hrdým vlastníkom filmových práv aj štúdio Sony, je jasné, že si so superhrdinom môže robiť prakticky čo sa mu zachce. Tak v podstate došlo aj na výrobu jedinečného Into the Spider-Verse, za produkciou ktorého stála autorská dvojica filmárov Phil Lord a Chris Miller (LEGO príbeh, 21 Jump Street). Tentoraz sa dvojica a viac ako 800-členný štáb opäť dajú dohromady, aby pútavý príbeh posunuli o niekoľko levelov vyššie.

A prečo budeme na pokračovanie čakať tak dlho? Dôvod je jednoduchý – spomínanému tímu tvorcov trvalo prvý diel vytvoriť viac ako štyri roky. Ak teda chceme rovnako kvalitné a, samozrejme, ešte lepšie pokračovanie, musia mať tvorcovia dostatočný priestor na jeho výrobu.

Snímka Spider-Man: Paralelné svety rozpráva inú časť príbehu o pavúčom mužovi, než aké Hollywood doposiaľ na plátna priviedol. Hlavným hrdinom je černošský chlapec Miles, ktorý sa po uhryznutí rádioaktívnym pavúkom stáva superhrdinom proti svojej vôli. Vďaka experimentom s rôznymi fantastickými strojmi, ktorých je svedkom, sa nalomí určitý časopriestor a do jeho sveta sa dostávajú aj iní superhrdinovia s rovnakým osudom, aký mal Miles – vrátane ikonického Petera Parkera, ktorého poznáme z komiksov.

NME, ČSFD
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )