Foto: twitter.com (Tom Holland Source)

Praha je milovaná režisérmi áčkových filmov. Naposledy sa na jej územie vybrali tvorcovia chystaného Spider-Mana.

Stovežatá Praha priťahovala filmárov už od nepamäti. Svoje filmové vybavenie a kulisy tu postavilo v priebehu rokov množstvo filmových štábov. Veľmi známa je napríklad celá úvodná scéna z legendárneho filmu Mission Impossible, ktorý vystrelil Toma Cruisa medzi tie najväčšie hviezdy filmového neba.

Praha jednoducho zahraničné produkcie priťahovala ako magnet. Dôvodom je pravdepodobne jej historický vzhľad, ktorý poskytoval dokonalé kulisy.

Praha sa stala na dva týždne hviezdnym mestom

Najnovšie sa sem vybrali filmári z Ameriky, aby tu natočili časť najnovšieho filmu o pavúčom mužovi. Film sa dostane na strieborné plátna na budúci rok. Spider-Man: Far From Home sa okrem Prahy natáčal aj v meste Liberec. Obe mestá však získali iné výhody. V Liberci bolo kompletne prebudované námestie Dr. Edvarda Beneše. Samotné mesto vo filme spomenuté nebude, jeho kulisy totiž predstavovali Prahu. Mesto dostalo od filmárov milión korún a filmári zaplatili aj opravu Neptunovy kašny.

Praha na to šla úplne z inej strany a cielene zaplatila rekordnú sumu 5 miliónov českých korún, aby bolo mesto čo najlepšie vidieť. Táto suma bola vyplatená z Nadačního fondu Praha, ktorý podporuje zviditeľňovanie mesta. Počas dvojtýždňového nakrúcania minul filmový štáb približne štvrť milióna českých korún. V meste bolo možné zhliadnuť hviezdnych hercov vrátane hlavného hrdinu Toma Hollanda, ktorý sa prevtelil do kože pavúčieho muža už po štvrtýkrát.

„Je fantastické, že sa o natáčanie v Prahe zaujímajú produkcie takých kvalít, ako je Spider-man a že do Prahy umiestnili časť príbehu. Praha má vo filme dôležitú úlohu a film, ktorý sa bude distribuovať do celého sveta ju odprezentuje lepšie ako väčšina marketingových kampaní,“ povedala Eliška Kaplicky Fuchsová zo správnej rady Nadačního fondu Praha. Je to vôbec najvyšší príspevok, aký podobný projekt dostal.

Scéna, ktorá bola natočená v Prahe sa odohrávala prevažne na Karlovom Moste. Nech bude film akýkoľvek, je isté, že spraví stovežatej Prahe poriadnu reklamu na celom svete. Nie je vlastne vôbec čudné, že je Praha taká obľúbená, keď má ten najlepší marketing v áčkových trhákoch.

czechcrunch.cz
Uložiť článok

Najnovšie články