Ilustračná foto: TASR

Zimné kabáty si ešte určite neodkladajte.

Našu krajinu čaká cez víkend a na začiatku týždňa poriadne divoké počasie. Cez Slovensko bude postupovať studený front, ktorý prinesie búrky a prudké ochladenie, informuje iMeteo.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Studený front sa zo západnej Európy dostal nad našu oblasť a dnes bude v dominantnej miere ovplyvňovať počasie aj u nás. Podobne ako včera v západnej Európe, tak aj nad našou oblasťou hrozia búrky,“ píše meteorologický portál. Zároveň však dodáva, že spomínané búrky by nemali byť príliš silné a hoci sa očakávajú, nie sú vôbec isté.

Teploty klesnú pod nulu

Isté je však prudké ochladenie, ktoré nás čaká v nasledujúcich dňoch. To sa začne už zajtra, kedy k nám začne po zadnej strane tlakovej níže so stredom nad Pobaltím od severu prenikať veľmi chladný vzduch a s teplotami nad +10 °C sa môžu ľudia v niektorých častiach Slovenska rozlúčiť.

V noci z nedele na pondelok sa navyše očakávajú aj mrazy, ktoré určite nepotešia záhradkárov. Teploty môžu klesnúť až na -4 °C. V pondelok tak čaká Slovákov chladné ráno. „Veľmi chladný vzduch pocítite v pondelok, kedy sa maximálna denná teplota na severe Slovenska nedostane nad +5 °C a len v najteplejších lokalitách môžu teploty stúpať nad hranicu +10 °C,“ dodáva iMeteo. Na severe územia môže dokonca snežiť.

Uložiť článok

Najnovšie články