Foto: Instagram (elonmusk). Pixabay

Vyznávači plochej Zeme majú celkom určite unikátny pohľad na svet.

Svojimi tvrdeniami ponižujú vedu, ktorá je v ich očiach najskôr len okultným rituálom. My, ktorí však stojíme nohami pevne na Zemi vieme, že vakcíny deťom neškodia a že veda má svoje opodstatnenie. A samozrejme, sme si vedomí aj toho, že Zem je guľatá. Elon Musk, ktorý sa pomaly stáva reálnou podobizňou filmového Iron Mana si tentokrát na svojom Twitteri zobral na hľadáčik fanúšikov teórie plochej Zeme a položil im zapeklitú otázku.

Musk je známy najmä pre svoje gigantické spoločnosti a mimoriadne úspechy. Je niečo ako novodobý hrdina, má všetky aspekty toho, k čomu môžu mladí chlapci vzhliadať. Rozdiel medzi ním a ich doterajšími hrdinami je ten, že Musk je skutočný. Skúma vesmír, vyrába elektrické autá, vie to s peniazmi a chodí s herečkou Amber Heard, ktorej krása je oslňujúcejšia ako hocijaké vesmírne teleso. Po novom je Musk aj internetovým trollom.Flat Earth Society je organizácia, ktorá absurdnú teóriu o plochej Zemi zastrešuje. Jej názov by sme mohli preložiť ako Spoločenstvo plochej Zeme. A keďže Elon si tiež uvedomuje absurdnosť vyznávania čohosi podobného, rozhodol sa na túto organizáciu zaútočiť nevinným vtipom. „Prečo neexistuje Spoločenstvo plochého Marsu?“ Okrem vedomostí a bohatstva oplýva rodák z Juhoafrickej republiky aj značnou dávkou humoru.Dobrí ľudia z Flat Earth Society si však našli čas na to, aby Elona vzdelali a dali veci na „pravú“ mieru. „Ahoj Elon, ďakujeme za otázku. Narozdiel od Zeme je Mars okrúhly, zistili sme to na základe pozorovania. Dúfame, že budeš mať fantastický deň!“ Aspoň, že majú jasno v tom, že Mars má okrúhly tvar. Aby toho nebolo málo šialenstvo okolo plochej Zeme je čoraz populárnejšie. Muž, ktorý sa chcel odpáliť do vesmíru v podomácky vyrobenej rakete dostal stopku od úradov. Plánuje to však spraviť aj napriek tomu.

Keďže pre týchto ľudí je fyzika paveda a astronómia len výmysel, sme skutočne zvedaví, kam až sa budú dať tieto teórie dotiahnuť. Snáď sa však vyhneme stratám na životom a mrhaniu obludných súm na irelevantné výskumy. Do budúcnosti však budeme len radi, keď nás Flat Earth Society opäť pobaví nejakým šokujúcim zistením. Napríklad, že Mesiac a Slnko nie sú rovnako veľké.

Pozri aj: Zamestnanec SpaceX tvrdí, že Elon Musk je tvorcom Bitcoinu. Tu je jeho vyjadrenie

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)