Foto: pixabay

Na Maltu sa dostanú už len zaočkovaní ľudia.

Od stredy 14. júla budú môcť na Maltu cestovať len zaočkované osoby s očkovacím certifikátom vydaným na Malte, v EÚ alebo Spojenom kráľovstve. Vzťahuje sa to aj na deti nad 12 rokov. Na svojom webe o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

“Od ukončenia očkovacieho cyklu musí uplynúť 14 dní. Deti do 12 rokov musia predložiť RT-PCR test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 72 hodín,” uviedlo MZVEZ. Z testovania majú výnimku deti do piatich rokov. Deti môžu vstupovať na Maltu len v sprievode zaočkovaných rodičov.

Najviac prípadov bolo u neočkovaných

Na Malte sú podľa informácií rezortu slovenskej diplomacie opätovne otvorené obchody a vonkajšie trhy, bary, kluby, kiná a divadlá. Od stredy majú byť zatvorené jazykové školy. Skupinové stretávanie je obmedzené na maximálne šesť osôb.

Foto: pixabay

“Nie je povinné nosiť rúška na pláži a pri bazénoch, ale odporúča sa to. V interiéroch platí povinnosť nosiť rúško s výnimkou detí do troch rokov, ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním, nosenia pri športe, respektíve pri komunikácii s hluchonemými,” dodal rezort.

Deti od 5 do 12 rokov sa budú musieť preukázať negatívnym PCR testom. Mladšie ako 5 rokov nemusia mať žiaden doklad súvisiaci s koronavírusom. Ostrov mal 1. júla 46 aktívnych prípadov, v piatok ich bolo 252. Celkovo doteraz zaevidovali takmer 31-tisíc infikovaných a 420 úmrtí.

Vláda potvrdila, že 90% nových prípadov objavili u nezaočkovaných ľudí. V súčasnosti je na ostrove plne zaočkovaných 79% dospelej populácie. Tamojší minister zdravotníctva Chris Fearne dodal, že väčšina nových prípadov súvisí s cestovaním. Niekoľko pozitívnych prípadov identifikovali aj v školách, ktoré vláda nariadila zatvoriť.

0
Uložiť článok
Komentovať