Záber z festivalu Topfest z roku 2023. Foto: TASR (Radovan Stoklasa)

Obľúbené hudobné podujatie sa napokon neuskutoční.

Rockový festival Topfest si toho za posledné roky preskákal veľa. Po tom, ako pre nezhody medzi pôvodnými organizátormi festivalu mohli Slováci navštíviť dve rôzne podujatia na odlišných miestach, no s rovnakým názvom, sa tento rok napokon nedočkáme ani jedného z nich. Topfest totiž organizátori náhle zrušili.

Tohtoročný Topfest sa mal konať už 27. – 29. júna na žilinskom letisku. Napokon je ale všetko inak a podujatie, na ktoré svoju účasť potvrdili viaceré hudobné hviezdy, sa konať nebude.

Festival zrušili, peniaze za lístky vrátia

Oficiálny dôvod organizátori na sociálnych sieťach neuviedli, viacero interpretov im ale malo začať postupne odriekať účasť v programe.

„Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme, nakoľko stále prebiehajú rokovania s interpretmi a obchodnými partnermi,“ začali svoje vysvetľovanie situácie organizátori Topfestu na sociálnej sieti Instagram.

„Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme však nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť,“ napísali. Ako ďalej dodali, situáciu sa snažia vyriešiť najmä v prospech fanúšikov a návštevníkov festivalu, ktorí si zakúpili lístky na podujatie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TopFest Slovakia (@topfest_slovakia)

Kapely obvinili organizátorov

Ako si všimol web Prorocker, už dávnejšie pred oficiálnym zrušením podujatia si fanúšikovia začali uvedomovať, že niečo nie je v poriadku. Posledné týždne totiž viaceré kapely postupne začali ohlasovať svoju neúčasť na festivale. Kapela P.O.D. zrušila viaceré európske vystúpenia, kapela Annihilator ale ako dôvod zrušenia vystúpenia uviedla nedodržanie zmluvných podmienok zo strany organizátora. Podobné dôvody na svojich profiloch na sociálnych sieťach mali uviesť aj kapely Eclipse či Phil Campbell and The Bastard Sons.

Svoju účasť na festivale ale mali zo svojich oficiálnych webov odstrániť aj slovensko-českí interpreti. Spravili tak Heľenine oči, Wanastowi Vjecy, ale aj česká legenda Kabát, ktorá býva pravidelnou súčasťou lineupu festivalu Topfest takmer každý rok.

Z potvrdených účinkujúcich mali na žilinskom letisku na Topfeste tento rok vystúpiť kapely ako Scorpions, Five Finger Death Punch, Avantasia, Pretty Maids, Rage, Hybrid Theory, Bijouterrier, ČAD, Arzén a veľa ďalších.

Uložiť článok

Najnovšie články