Foto: pexels

Ide o motorkársky gang Hells Angels, ktorý je neslávne známy vydieraním, zastrašovaním, obchodovaním s drogami a prostitúciou.

Je obľúbeným letoviskom pre množstvo turistov a domovom takmer milióna obyvateľov. Idylku na španielskom ostrove Mallorca však aktuálne narúša strach z motorkárskeho gangu Hells Angels, ktorý je známy sklonmi k násiliu a vydieraniu.

Domácich i návštevníkom premkla panika najmä po tom, ako gang napadol majiteľa jednej z miestnych reštaurácií. Skupina, ktorú vedie nemecký motorkár a bývalý profesionálny boxer Frank Henebuthem pritom podľa CNN Prima News stojí za množstvom zločinov, a to od predávania drog až po prostitúciu a vydieranie.

Ostrovom sa šíri násilie a strach

Správy sa šíria z hlavného mesta Palma de Mallorca, vraj ešte 19. marca boli zatknutí dvaja muži za to, že zbili majiteľa miestneho podniku. Táto dvojica mala byť obvinená z vydierania a od šéfa reštaurácie údajne žiadala 10-tisíc eur. Obeti z krku strhli zlatú reťaz v hodnote 7-tisíc eur a z miesta ušli.

„Máme veľký strach. Moja žena už navrhla, že to tu predá a odíde. Materiálne škody, o fyzických zraneniach ani nehovorím, sú veľké. Zákazníci, z ktorých väčšina sú nemeckí občania a stáli obyvatelia ostrova, sa k nám boja chodiť, majú strach, že sa zločinci vrátia a opäť nás napadnú. Všetci vieme, že vydierania sú v oblasti časté, ľudia sa ale boja ozvať a ísť na políciu,“ povedal napadnutý muž o situácii.

Gang sa podľa jeho slov vyjadril veľmi stručne a jasne. Pokiaľ chce naďalej pokračovať vo svojom podnikaní, musí zaplatiť. Ak sa tak nestane, bude mať veľké problémy.

Podobnú situáciu popísal aj zamestnanec jedného z miestnych barov. „Prídu do baru, pijú, jedia a neplatia. Keď im niečo poviete, vyhrážajú sa vám. Je to neznesiteľné.“

Šíria sa reči o tom, že dvojica, ktorá mala skončiť vo väzení, bola tvorená samotným „šéfom“ gangu a jeho „pravou rukou“. Polícia však doteraz nepotvrdila, o koho skutočne ide. Miestni teda naďalej zostávajú v strachu.

Uložiť článok

Najnovšie články