Michal Blaško / / Objektívom
18. november bol dňom, kedy sa mali na Slovensku po takmer štyroch rokoch znovu predstaviť The Cinematic Orchestra. Tak tomu aj bolo a kvôli...

18. november bol dňom, kedy sa mali na Slovensku po takmer štyroch rokoch znovu predstaviť The Cinematic Orchestra. Tak tomu aj bolo a kvôli tejto udalosti sa v Starej tržnici stretli stovky ľudí, milovníkov nu-jazzu, elektroniky či filmovej hudby. 

Presne o ôsmej hodine večernej začal svoje krátke, dvadsať minútové predstavenie, Dorian Koncept. Tržnica do polovice naplnená poctivo počúvala každý tón mužíka z Rakúska. Všetci v očakávaní však už čakali na koncert britského orchestra, ten začal presne o deviatej skladbou Burnout. Ako bolo vopred ohlásené, Cinematic prišiel aj na Slovensko predstaviť nový album. Z neho predstavili určite 5 skladieb rôznych nálad, tónov… Vydanie bolo ohlásené na október, avšak Jason Swinscoe nám prezrádza, že počkať si na neho budeme musieť až do budúcoročnej jari. Na dobré sa však oplatí… Na koniec sa však vrátili aj k starším skladbám a husia koža z ich predstavenia po hodine a pol skoro skončila. Nedá sa nespomenúť slovenské publikum v tržnici, alebo typické tržnické publikum? To si vie vybrať tú najsprávnejšiu chvíľu v najtichších pasážach každého koncertu v tržnici, aby si nahlas porozprávalo medzi sebou príhody z dnešného dňa či aby zhodil plechovku na zem. Nad týmto rušením sa pozastavil aj klávesák na pódiu… Zdá sa však, že to Briti Slovákom odpustili a po nekončiacom potlesku sa vrátili na pódium s polhodinovým prídavkom a aj najznámejšou, To Build a Home, v novom aranžmáne.

the cimenatic gif sax

the cinematic gif1

the cinematic gif sing

the cinematic gif2

the cinematic gif trznica

the cinematic endKomentovať (0)