Ilustračné foto: Unsplash/Pixabay

Klienti týchto slovenských bánk sa musia pripraviť na komplikácie v súvislosti s odstávkou služieb.

Už v najbližších hodinách budú mať až štyri veľké slovenské banky plánovanú odstávku služieb. Konkrétne pôjde o Tatra banku, Raiffeisen banku, 365 banku a aj Poštovú banku. Informujú o tom na svojich weboch.

Ako je však už zvykom, podobné odstávky prebiehajú najčastejšie počas nočných, respektíve skorých ranných hodín. Ľuďom aktívnym v noci to ale môže mierne skomplikovať plány, preto by sa mali na vzniknutú situáciu pripraviť. Najdlhšiu odstávku plánujú 365 bank a Poštová banka, ktoré v noci zo 6. na 7. apríla služby znefunkčnia na 4 hodiny. Ide o štandardné údržby systému.

Tesne pred polnocou budú teda podľa dostupných informácií nedostupné aj služby Tatra banky a Raiffeisen banky, tie by ale mali trvať maximálne hodinu. Ak patríte medzi klientov uvedených bánk, pripravte sa na možné komplikácie. „V uvedenom čase nebude možné spracovať prichádzajúce okamžité platby. Odchádzajúce platby zadané počas údržby systému budú zrealizované ako štandardné SEPA platby,“ informujú na svojich weboch zhodne Tatra banka a Raiffeisen banka.

Uložiť článok

Najnovšie články