Foto: Instagram.com/christopherreiger

Kalifornskú pláž zasypali falusy.

Svet zvieracej ríše je pre človeka, aj napriek takmer stopercentnému prebádaniu vedcami, fascinujúci. Tie tvory, o ktorých už totiž vedci dávno vedia, môžu byť pre človeka celkom neznáme. A podobné prekvapenie sa nedávno naskytlo aj obyvateľom žijúcim neďaleko jednej z kalifornských pláží. Na breh totiž búrka vyplavila tisícky “penisov”.

Tí, ktorí by si pri pohľade na fotografie nižšie pomysleli, že sa niekde v mori prevrhla loď plná amputovaných mužských pohlavných orgánov, ktoré následne vyplavilo na pláži, mýlia sa. Aj keď treba uznať, že to tak na prvý pohľad skutočne vyzerá.

V skutočnosti ale ide o zvláštny (no nie tak ojedinelý) druh červíka s latinským názvom Urechis caupo. A práve tieto tvory nedávno vyplavilo na pláži pri San Franciscu po tom, čo udrela zimná búrka. Informoval o tom portál The Guardian.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bay Nature Magazine (@baynaturemagazine),

Samozrejme, zvláštny tvar týchto červíkov pripomínajúci mužský penis, spôsobil, že návštevníci pláže takmer okamžite začali vyťahovať mobily z vrecka a zdieľať fotografie na internete. A virál bol na svete.

Urechis caupo, alebo po slovensky chobotničky, patria do kmeňa špirálovcov. Ide o morské živočíchy s uhorkovitým až bochníkovitým telom, ktoré dorastá do dĺžky okolo 40 centimentrov. Kvôli svojmu tvaru dostali v zahraničí prezývku “penis fish”.

Tieto červy žijú prevažne na pobrežiach morí, no pred zrakmi ľudí sú ukryté hlboko v piesku, prípadne na morskom dne. Vzhľadom na silné búrky a následné vlny ich však vyplavilo na povrch a senzácia bola na svete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa John Um (@chefjohn),

Pre človeka možno tieto červy vyzerajú na prvý pohľad odpudzujúco, no pre ostatných obyvateľov zvieracej ríše sú ozajstnou pochúťkou. Živia sa nimi napríklad morské čajky, vydry, žraloky a delikatesou sú aj pre ľudí. V Južnej Kórei z nich vyrábajú pokrm zvaný gaebul.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Thor (@thorzuroff),

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )