Foto: Youtube/Caters

Žralok, ktorý sa potáca v plytkej vode na pláži neďaleko vás, určite môže byť veľmi zaujímavým predmetom nepretržitého sledovania. Avšak podísť k nemu na pár krokov a čudovať sa, že aké má veľké zuby asi nebude jeden z najmúdrejších nápadov.

Žralok modrý, ktorý v niektorých končinách označovaný aj belasý, sa skutočne dá prirovnať k obávanému pirátovi, ktorý nenechá úradovať vo svojich vodách nikoho iného. Jeden z nich sa však dostal do veľmi prekérnej situácie, teda aspoň na prvý pohľad. Američan na tomto videu sa na mexickej pláži odhodlal k odvážnemu kroku a išiel si toto zúfalé zviera poobzerať zblízka.

Catching a ride on a great white shark

Vlastne sa odhodlal k viacerým krokom, kedy krúžil okolo tohto žraloka až do momentu, v ktorom si uvedomil o aký druh ide. O tohto rozkošného moreplavca sa však báť nemusíte, pretože na video sa pozreli aj vedci z kalifornského morského inštitútu. Zdieľali ho na svojom facebookovom profile a vysvetlili situáciu. Žralok bol totižto podľa všetkého zranený, keďže za sebou zanechával veľké množstvo krvi a všetko nasvedčuje tomu, že sa poranil o lodnú vrtuľu.

„S najväčšou pravdepodobnosťou zraneniam spôsobeným vrtuľou tento žralok nepodľahol. Žralok modrý je veľmi odolný a má ohromnú schopnosť, vďaka ktorej sa dokáže celkom zotaviť za veľmi krátky čas.“ píše kalifornský inštitút na svojom profile na facebooku.

Pozri aj: Trhajú im pečeň a srdce. Kosatky na pláži v Juhoafrickej republike zabíjajú žralokov a tu je dôvod, prečo to robia

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )