Foto: TASR/AP

Viac ako 10.000 ľudí, medzi ktorými sú aj ľudia pozitívne testovaní na koronavírus SARS-CoV-2, sa v utorok presunulo na bezpečnejšie miesta.

Na západné pobrežie Indie totiž udrie cyklón, ktorý je po viac ako 70 rokoch prvou búrkou ohrozujúcou oblasť okolo finančnej metropoly Indie. Predpokladá sa, že cyklón pomenovaný Nisarga zasiahne túto časť pobrežia Indie v stredu popoludní alebo večer, dodala agentúra AFP.

Úrady štátu Maháraštra, ktorého hlavným mestom je Mumbaj, sa snažia dostať epidémiu choroby COVID-19 pod kontrolu. Preto v rámci preventívnych opatrení prijímaných pre cyklón evakuovali z nedávno postavenej poľnej nemocnice takmer 150 ľudí nakazených koronavírusom a presunuli ich do zariadenia s betónovou strechou.

Agentúra AFP pripomenula, že Mumbaj málokedy čelí náporu cyklónov – poslednú silnú búrku, ktorá zasiahla mesto, zaznamenali v roku 1948. O život prišlo vtedy 12 ľudí a zranených ich bolo viac ako 100.

Indickí meteorológovia varovali, že cyklón Nisarga budú sprevádzať výdatné zrážky a vietor s rýchlosťou 100-110 km/h s nárazmi až do 120 km/h, takže zrejme spôsobí aj škody na domoch a infraštruktúre.

Očakáva sa, že Nisarga zasiahne aj susedný štát Gudžarát a pobrežnú oblasť Daman, kde úrady evakuovali tiež viac ako 10.000 ľudí. Ďalších 4000 ľudí bolo presídlených z pobrežných dedín v okresoch Valsad a Navsari ležiacich tiež na území štátu Gudžarát.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )