Foto: Unsplash/Unsplash

Chcete v lete pomáhať planéte, no zároveň si dopriať dovolenku?

Výletná spoločnosť Unforgettable Croatia ponúka ideálnu príležitosť, v ktorej skĺbite príjemné s užitočným. Ako uvádza portál Travel and Leisure, spoločnosť ponúka štvortýždňové štipendium pre milovníka prírody a cestovania. Šťastný dobrovoľník bude môcť cestovať naprieč malebným Chorvátskom. Než však začnete rušiť všetky svoje letné plány, dbajte na to, že reč je o lete 2020.

Znie to skutočne lákavo. Pozrieť sa na King’s Landing, omočiť si nohy v priezračnom mori a popri tom pomáhať pri oceánologickom výskume. Inzerát hovorí, že výlet bude rozdelený na dva dvojtýždňové intervaly, zatiaľ čo v prvej fáze bude dobrovoľník pôsobiť v neziskovom inštitúte Blue World v meste Losinj, kde bude pomáhať s výskumom a pracovať so zvieratami ako morské korytnačky či delfíny.

Prvá fáza

V tomto období na vás čaká niekoľko vzrušujúcich úloh. Budete sa môcť sami zúčastniť výskumu priamo na lodi, monitorovania morského života a analýzy dát pre organizáciu. Okrem toho sľubuje spoločnosť Unforgettable Croatia aj možnosť stretnúť sa s 50 delfínmi denne, čo určite nie je príležitosť na zahodenie. Počas voľného času sa pochopiteľne budete môcť zúčastniť aj rôznych vodných športov a aktivít.

Unsplash

Lákavá fáza

Ak sa nemôžete dočkať prvej fázy, počkajte si na druhú. Tá začína v treťom týždni vášho štipendia a začína cestovaním z mesta Losinj do Splitu so zastávkami v Rovnji Opatija, na Plitvických jazerách a v Zadare. Počas vášho výletu budete ubytovaní v štvorhviezdičkových hoteloch a budete mať zabezpečený súkromný transfer pri každom presune. Ani tu nebude núdza o zaujímavé aktivity, ktoré zahŕňajú napríklad ochutnávku vín, hľadanie hľuzoviek či súkromné prehliadky lokalít.

Unsplash

V poslednom týždni bude nasledovať cestovanie po miestnych ostrovoch, ktoré sa započne v Dubrovníku a následne navštívite ostrovy Hvar, Vis, Korcula a Mljet. Svoju žiadosť musíte podať do pondelku 9. júla  a jej súčasťou má byť krátka esej, v ktorej obhájite to, prečo ste ideálnym kandidátom na toto štipendium. Ostáva už teda len jediná otázka… Na čo ešte čakáte?

travelandleisure.com
0
Uložiť článok
Komentovať