zdroj: Huawei

Deň pred lockdownom dostal bloger Milan Bez Mapy obálku s netradičnou výzvou: uhádni slovenské mesto, v ktorom Huawei skryl vianočné darčeky.

Keď ich nájdeš, môžeš nimi obdarovať svojich troch fanúšikov. Ako sa s touto úlohou popasoval, aké nástrahy musel prekonať a čo nakoniec našiel “v balíčku”?

Všetko začalo tajomnou obálkou

Na mieru pripravená vianočná hra začala vo štvrtok večer, keď Milan dostal prvú indíciu. “V obálke bolo napísané, že sa mám vybrať do mesta, kde je najvýznamnejší pamätník významnej udalosti v histórii Slovenska. Keďže som “bez mapy”, pomohli mi fanúšikovia, ktorí správne uhádli, že ide o Banskú Bystricu,” približuje s úsmevom Milan.

zdroj: Huawei

A tak sa na druhý deň ráno vybral do metropoly stredného Slovenska, kde ho tajomný “poštár” cez SMS správu odnavigoval pred sídlo najväčšieho slovenského doručovateľa zásielok. To ešte netušil, že najbližších niekoľko hodín strávi v uliciach Banskej Bystrice so zdanlivo jednoduchou úlohou: prostredníctvom indícií, schovaných na najrôznejších miestach, pátrať po mieste, kde sú darčeky ukryté. Aby to mal ľahšie, rôzne nápovedy mu prezrádzali aj to, aké darčeky vlastne hľadá.

Pomohli vychytávky v mobile

To však ešte nevedel, že narazí aj na komplikácie. Počas trvania hry musel, napríklad, nájsť záhradu v blízkosti Múzea SNP. Keďže bola zamknutá a on sa potreboval dostať k informácii na ďalekej informačnej tabuli, musel použiť zoom na svojom telefóne. Našťastie, Huawei P40 Pro, ktorý používa, v tejto disciplíne vyniká. Až 50-násobné priblíženie tohto smartfónu hravo “prečítalo” číslo, ktoré potreboval.

zdroj: Huawei

Na hľadanie Milan nebol sám. Pomáhalo mu aj množstvo jeho instagramových fanúšikov, ktorí celú hru sledovali v priamom prenose prostredníctvom Insta stories. Úlohou aktívnych fanúšikov bolo nielen Milanovi poradiť, ale aj správne uhádnuť, aký typ produktu Huawei na neznámom mieste ukryl.

Smart prekvapenie na okraji mesta

Prekvapenia bolo nakoniec ukryté v predajni elektroniky na okraji mesta boli. Tam na Milana čakali smarthodinky Huawei Watch Fit, ktoré sa môžu pochváliť pokročilými funkciami – napríklad animovaným trénerom, ktorého spustíš priamo na displeji hodiniek bez potreby telefónu. Majú tiež množstvo športových režimov, odmerajú tep, počet krokov, ale vedia napríklad aj zistiť tvoje spánkové návyky a odporučiť, ako sa dajú zlepšiť. A keďže vážia iba 34 gramov, na ruke ich takmer necítiš a sú skvelým spoločníkom na akýkoľvek druh športu.

zdroj: Huawei

“Bola to naozaj originálna hra. Okrem toho, že som za pár hodín prešiel takmer celú Banskú Bystricu a ochutnal skvelé buchty, v ktorých bol zapečený PIN kód k jednej indícii, som sa dozvedel aj niečo nové o technologických vychytávkach – napríklad to, že 2K displej nemám hľadať na smartfóne, ale na notebooku” pochvaľoval si Milan. Ešte v ten istý večer po návrate do Bratislavy vyžreboval troch fanúšikov, ktorým výhra urobila krajšie Vianoce.

zdroj: Huawei
PR článok Huawei
0
Uložiť článok
Komentovať