theguardian.com

Polícia sa tak môže pochváliť naozaj obrovským úlovkom.

Polícia v anglickom meste Wiltshire objavila podzemné miesto. Nebolo by na ňom absolútne nič zaujímavé, no na základe dobrého tipu a dlhodobého monitorovania oblasti, odhalila atómový bunker s marihuanou, ktorá trom mužom zarábala ročne 2 milióny. 

Martin Fillery, Plamen Nguyen a Ross Winter. Trojica mužov, ktorí prevádzkovali rozsiahlu továreň na výrobu kanabisu v podzemnom jadrovom bunkri. Ten bol postavený v 80. rokoch minulého storočia. Mal chrániť vládu v prípade možného jadrového útoku počas studenej vojny. Aj napriek tomu, že už nie je vo vlastníctve ministerstva obrany, ostáva neporušený. Špeciálne zabezpečené dvere spôsobili, že jeho lokalita je takmer nepreniknuteľná. Nuž a možno to bol impulz, ktorým sa naštartoval obrovský biznis. Stačila menej známa lokalita, nepoužívaný starý atómový bunker a veľkovýroba s marihuanou sa mohla začať.

Solent News

Polícia v bunkri objavila viac ako 4 000 rastlín kanabisu. Traja muži neboli obvinení len z pestovania marihuany, ale aj z nelegálneho odberu elektrickej energie. Keď muži opustili priestory, zakročila polícia, ktorá sa pomocou kľúčov dostala do vnútra bunkra. Všetci traja obvinení po zaistení priznali svoju vinu na súde.. Policajný inšpektor Simon Pope opísal tento nález ako ,,najväčšiu továreň na výrobu kanabisu, akú kedy mali v oblasti Wiltshire a juhozápadnej oblasti. Bol to obrovský úspech pre náš tím“. Bunker mal približne 20 izieb, ktoré sa nachádzali na dvoch poschodiach a takmer každá izba bola premenená na veľkoobchodnú produkciu kanabisu.

Solent News

Zdá sa, že traja muži dobre vedeli, čo robia. Nebolo to len o pestovaní marihuany, ale aj o službách. Okrem pestovateľských priestorov sa v bunkri nachádzali aj sušiarne či obytné priestory, v ktorých bývali pestovatelia. V skutočnosti to bol sofistikovaný plán s nezákonným pripojením elektriny. Toto zariadenie bolo schopné produkovať marihuanu každých 6 týždňov. Trvalo približne 10 dní, kým sa lokalita našla a úplne vyčistila. Plán bol dobrý. Mužom sa podarilo vyprodukovať množstvo ,,tovaru“ a ten im dokázal zarobiť viac ako 2 milióny eur ročne. Možno však platí pravidlo: v najlepšom treba prestať, pretože potom sa človek môže dostať do obrovských problémov. A tak sa naozaj stalo aj v prípade troch pestovateľov marihuany.

Solent News

Marihuana patrí medzi najčastejšie nezákonne užívané drogy. Aj napriek tomu, že už o nej bolo napísané veľa, stále patrí medzi témy, na ktoré sa dá diskutovať, predovšetkým kvôli jej legalizácií v krajinách celého sveta.

Pozri aj: Ako dlho ostanú nelegálne drogy v ľudskom tele? Toto by ste mali určite vedieť

theguardian.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články